Gracjan, Iwona, Novy Ruch i Offowe bogactwo (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-01-07 22:00 | Zmodyfikowano: 2020-01-07 20:45
A|A|A

Cezary Tomaszewski - jeden z najoryginalniejszych twórców polskiego teatru, po wałbrzyskich sukcesach w Teatrze Dramatycznym, reżyseruje we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol musical. 'Gracjan Pan' nawiązuje z pewnością do motywu Piotrusia Pana, ale przede wszystkim będzie chyba opowieścią o tym, jak pozytywny przekaz i przyjazna komunikacja konfrontuje się z internetowym hejtem. O tych i innych poziomach prapremierowej propozycji Capitolu (premiera już w weekend) w naszej audycji w rozmowie z realizatorami: reżyserem i aktorami: Tomaszem Leszczyńskim (także kierownikiem muzycznym spektaklu) oraz Michałem Szymańskim (choreografem).

Antoni Rychłowski, Michał Surma - studenci Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, by zapowiedzieć własny dyplomowy spektakl, który przygotowują z Radosławem Rychcikiem. Od piątku w ich wykonaniu, na scenie przy Braniborskiej, klasyczna awangarda, czyli Gombrowiczowska 'Iwona, księżniczka Burgunda', jeden z najczęściej na świecie wystawianych polskich dramatów. 'Istnieje gatunek zjawisk, których dżentelmen nie może znać z tej przyczyny, że gdyby je poznał, przestałby być dżentelmenem' - ten cytat ze sztuki pana Witolda nas nie obowiązuje, nie dlatego, że w studiu zabraknie dżentelmeństwa, lecz dlatego, że rozmawiając o teatrze, rozmawiamy o wszystkim.

Wrocławska Offensywa Teatralna, bo znów WROT gra w Piekarni. 'dzień:noc:DZIEŃ' Towarzystwa Kultury Czynnej, 'Ruska śmierć' Teatru Ekstrawersja i ' Las' Psychoteatru. Różne tematy i różne teatralne formy. Jednym zdaniem: bogactwo wrocławskiego offu, który warto poznać, przemyśleć i poczuć. 10-12 stycznia. Karolina Konik, Jerzy Welter, Sebastian Zawadzki:

Novy Ruch Teatr, który tworzą artyści związani z Wrocławskim Teatrem Pantomimy. Co jakiś czas - nominowani kilka lat temu do naszych nagród, Emocji Radia Wrocław Kultura - zjawiają się u nas, by o sobie przypomnieć. Podobno plan na Nowy Rok jest ambitny. Chętnie posłuchamy. Zwłaszcza że 2020 zaczynają od... ostatniego pokazu bardzo udanego przedstawienia 'Macht mir Spaβ' (18 stycznia na Scenie na Świebodzkim). W studiu Agnieszka Dziewa i Piotr Soroka. Ale zaczynamy od ostatnich doniesień ws. pieniędzy dla Pantomimy...

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach smartfonowych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama