Wrocław: Sąd przyznał rację kobiecie zatrzymanej po marszu 11 listopada

Beata Makowska, mk | Utworzono: 2020-01-11 10:52 | Zmodyfikowano: 2020-01-11 12:00
A|A|A

fot. archiwum RW (zdjęcie ilustracyjne)

- Jestem ogromnie wdzięczna za taką decyzję sądu i cieszę się, że w końcu sprawiedliwość dosięgnęła tej całej sprawy - powiedziała Radiu Wrocław pani Ania.

Wrocławianka 11 listopada brała udział w marszu, ale szła na jego końcu, dlatego nie dotarły do niej informacje o rozwiązaniu pochodu. Kilka dni po tym policja zatrzymała ją w miejscu w pracy (w zespole szkolno-przedszkolnym) i przewiozła na komisariat. Tam uznano, że trzeba ją przeszukać.

- Kazano mi się rozebrać się do naga i zrobić przysiad - wspomina.

Zdaniem wrocławskiego sądu zatrzymanie było bezzasadne, bo doszło do niego w szkole, czyli w miejscu jej pracy, trzy dni po marszu.

Jak ocenił sąd, wrocławianka mogła zostać wezwana telefonicznie lub listownie, bo ma stałe miejsce zamieszkania oraz pracę.

Sąd uchylił wobec kobiety i jej partnera środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i kaucji. Podkreślił, że wrocławianka ani partner nie unikali kontaktu z policją. Mówiła Beata Makowska.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Wiera
2020-01-14 08:26:17
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -4
Jeszcze trochę i Cesarski Śląsk powróci do macierzy. Co i daj Panie Boże!
~Przyszłość
2020-01-12 12:15:43
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wrocław ma niewesoło. Z jednej strony kosmopolityczni pseudootwarniacy, którzy teren Dolnego Śląska uważają za przechodni, raz niemiecki raz polski i przy lepszej okazji złożyliby hołd Berlinowi, z drugiej tak zwani patrioci, co to na dźwięk słowa Lwów odczuwają większe emocje niż na dźwięk nazw własnych miast z Dolnego Śląska. A pomiędzy nimi zwykli pracownicy, co to chcą tylko mieć godne życie. Ci ostatni są tak na prawdę najwięcej warci, choć nie da się ukryć, że taka konstelacja społeczno-aksjologiczna nie wróży nic dobrego dla terenu Dolnogo Śląska na przyszłość. Samo zasiedzenie pustostanu (tożsamość) po 1945 roku kończy się brakiem remontu, decyzją nadzoru o eksmisji oraz eksmisją.
~Kot wrocek
2020-01-12 01:44:26
z adresu IP: (109.196.xxx.xxx)
Ocena: 18
Pytanie kto tak naciska na policję, żeby ta ścigała tak niebezpiecznych demonstrantów, że aż cel uświęca środki. Glupawy facet z TVP 3 Wrocław też ostatnio w materiale leciał równo o wszystkich którzy biora udział w manifestacjach patriotycznych jako faszystach i wielkim problemie Wrocławia xd.
~Do naga i przysiad?
2020-01-12 01:35:19
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 6
Ktoś może mi to wyjaśnić? Dlaczego ta kobieta miała się rozebrać do naga i zrobić przysiad przed Organem?
~Paweł
2020-01-11 21:33:46
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -6
To co teraz zwolennicy teorii o "nadzwyczajnej kaście" mają do powiedzenia?
~wro
2020-01-11 20:28:20
z adresu IP: (91.232.xxx.xxx)
Ocena: 8
sąd rozpatrzył zażalenie dwa miesiące po fakcie i jego złożeniu. czyli przez dwa miesiące i tak musiała się stawiać na policji i wpłacić kaucję, która jej oddadzą pewnie za dwa miesiące. Jak dobrze pójdzie. takie sprawy powinno się rozstrzygać w dwie godziny od złożenia zażalenia.
~Polka
2020-01-11 19:12:24
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 10
A dlaczego miała się rozbierać i robić przysiad ???
~Daniel
2020-01-11 18:25:14
z adresu IP: (77.255.xxx.xxx)
Ocena: 14
A policjanci zostaną ukarani karą dyscyplinarną i pieniężną?