Olga Nowakowska objęła stanowisko dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantominy

KM | Utworzono: 2020-02-03 18:39 | Zmodyfikowano: 2020-02-04 09:56
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Decyzję o powołaniu nowej dyrektor podjął Zarząd Województwa Dolnośląskiego. O objęciu przez Olgę Nowakowską stanowiska dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantominy im. Henryka Tomaszewskiego poinformował teatr na swojej stronie internetowej. Nowakowska zastąpiła na stanowisku dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantominy Zbigniewa Szymczyka, który był związany z tą sceną przez 35 lat. Zarząd Województwa Dolnośląskiego w połowie ubiegłego roku nie przedłużył z Szymczykiem kontraktu, wskazując, że Wrocławski Teatr Pantomimy potrzebuje na stanowisku dyrektora „sprawnego menedżera”.

W połowie grudnia został rozstrzygnięty konkurs na nowego dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Komisja konkursowa jednogłośnie na to stanowisko zarekomendowała Nowakowską. Będzie ona sprawować tę funkcję do 2023 r.

Olga Nowakowska pracowała m.in. we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Była sekretarzem generalnym Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog -Wrocław. Obecnie jest dyrektorem finansowym instytucji Strefa Kultury Wrocław.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama