Mniej wykolejeń, większe nagrody dla pracowników MPK

Malwina Gadawa, d | Utworzono: 2020-02-05 09:44
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

Krzysztof Balawejder ogłosił, że przez 9 ostatnich dni nie doszło do wykolejenia tramwaju w stolicy Dolnego Śląska. Prezes chce kontynuować dobrą passę i obiecuje, że teraz co najmniej 10 dni bez wykolejenia będzie oznaczało podniesienie funduszu nagród dla pracowników MPK o 1 proc. Nie dotyczy to zarządu.

Przypomnijmy, w ostatnim czasie bardzo często dochodziło do wykolejeń tramwajów we Wrocławiu. Jedna z firm bukmacherskich zaoferowała nawet zakład, w którym klienci mogli obstawiać, czy w tym roku w mieście dojdzie do więcej niż 100 wykolejeń.

W tym roku miasto chce przeznaczyć na remonty torowisk 80 mln zł.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~nelanela
2020-02-06 13:28:40
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czytam wpisy i się zastanawiam, czy do uczestników dyskusji dotarły właśnie "nowe wzory biadań" jak kiedyś do "Rycerzy trzech"???
~pasażer MPK
2020-02-05 23:06:51
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 4
Prezes wrocławskiego MPK motywuje motorniczych do ostrożniejszej jazdy i obiecuje większe nagrody dla pracowników. Chciejstwem prezes nie naprawi torów.
~Wkurzony
2020-02-05 18:05:05
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Zastanawiam się nad pozwaniem kierownika tego bałaganu zwanego Wrocławiem, ostatnio tramwaje przejeżdzają bardzo powoli przez skrzyżowania co utrudnia ruch a to jest sprzeczne z przepisami ruchu drogowego.
~tutejszy
2020-02-05 16:01:00
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: 6
co raz więcej powodów do referendum w sprawie odwołania towarzystwa wzajemnej adoracji
~MARECZKU
2020-02-05 14:34:17
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 7
DODAJE KOMENTARZ PORAZ DRUGI BO Z NIEWIADOMYCH POWODÓW POPRZEDNI ZOSTAL USUNIETY ! ! ! PEWNIE PRAWDE NAPISALEM :D "MOTYWACJA " PREZESA MPK JEST TAKA ZE GDY JEST WYKOLEJENIE Z WINY MOTORNICZEGO TO NASTEPNEGO DNIA MOTORNICZY WYLATUJE Z PRACY :( ZA KAZDE PRZEWINIENIE MOTORNICZEGO CZY KIEROWCY AUTOBUSU GROZI UTRATA PRACY. ZADNYCH UPOMNIEN ! ZADNYCH NAGAN CZY UTRATY PREMII ! ! ! PO DWÓCH DNIACH PO ZWOLNIENIU DZWONI KADROWA Z PROPOZYCJA PONOWNEGO PRZYJECIA DO PRACY ( ale na najnizszej stawce ). TAKA POLITYKA OSZCZEDNOSCI NOWEGO PREZESA ! ! ! ZWOLNIC - I POZBAWIC ZASLUZONYCH LAT PRACY I WYPRACOWANEJ STAWKI WYNAGRODZENIA A PRZYJAC PONOWNIE DO PRACY ALE JUZ ZACZYNA SIE OD NAJNIZSZEJ ! ! ! PRACOWNICY MPK MILCZA BO GDYBY SIE KTOS WYCHYLIL I ODEZWAL TO MÓGLBY STRACIC PRACE ! ! ! JUZ NAJWYZSZY CZAS BY KTOS SIE ZABRAL ZA "WSZECHMOCNEGO " PREZESA MPK. ALE W MEDIACH CISZA :( :( :(
~fachowiec
2020-02-05 14:21:52
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -18
Ostrożniejsza jazda, hahaha :) I tak tempo jest ślimacze, ostrożniejsza to chyba tempem pieszego. Nie dziwi że ludzie wolą wybrać samochód.
~Komentarz został usunięty
2020-02-05 14:13:16
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~Propaganda ma się dobrze
2020-02-05 11:28:32
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 8
Także pasażerowie zapomnijcie o dojeździe na czas. Nie mówiąc o tym ze spóźnienia się kumulują i cześć kursów jest skracana lub nie realizowana... A premia pewnie mniej kosztuje niż zabrana kasa za totalne duperele. Oby tak dalej, a braki w kadrach coraz większe... Jakos się mało osób garnie do pracy łatwej lekkiej i przyjemnej, a coraz więcej odchodzi. Przypadek?
~MPK
2020-02-05 11:00:26
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wrocław oprócz tego, że jest stolicą Dolnego Śląska, to jest także stolica całego Śląska.
~Kierowca
2020-02-05 10:09:29
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 2
Przez tą ostrożną jazdę autobusy maja większe opóźnienie bo jadąc teraz buspasem za tramwajem nie jestem w stanie przejechać jako drugi na tym samym cyklu świetlnym. Motorniczy za to dostanie premię a ja krótszy czas na odpoczynek na pętli.
~Jedyny sprawiedliwy
2020-02-05 10:09:29
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 4
9 dni bez wykolejeń=ślimacze tempo tramwajów i opóźnienia 10 minutowe i większe.Sukces jak diabli????????????????
~Grzegorz
2020-02-05 10:08:29
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
A jak tam mieszczenie się w cyklu zmiany świateł na skrzyżowaniach Panie Prezesie? Jak punktualność poza godzinami szczytu? Nadal katamy klintów za jazdę niezgodnie z rozkładem? Ale moi mili, zaraz wszystko się poprawi. Miasto zaczyna zatrudniać aktywistów. Jeszcze dzień- dwa i problemy będziemy mieli z głowy.
~Kierowca MPK Wrocław
2020-02-05 09:58:10
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 10
A co z kierowcami autobusow miejskich? Co oni gorsi są?
~IRYD
2020-02-05 09:57:42
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 8
Machina propagandowa magistratu ruszyła... Teraz będziecie ogłaszać tylko sukcesy...
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.