Rafał Dutkiewicz powróci na scenę polityczną? Mamy komentarz byłego prezydenta

Malwina Gadawa, d | Utworzono: 2020-02-24 11:29 | Zmodyfikowano: 2020-02-24 11:30
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

Czy były prezydent Wrocławia, który obecnie przebywa na stypendium w Berlinie powróci na wrocławską scenę polityczną? Działacze Nowoczesnej oraz ludzie związani z Rafałem Dutkiewiczem tworzą stowarzyszenie Nowa Nadzieja.

Burmistrz Milicza Piotr Lech, mówi, że to ma być nowe otwarcie i nowe spojrzenie na samorząd. Lech nie ukrywa, że twórcy nowego projektu bardzo chętnie widzieliby w nim także Rafała Dutkiewicza.

Wrocławski radny Piotr Uhle tłumaczy, czym nowe stowarzyszenie ma się zajmować.

Przypomnijmy, że Rafał Dutkiewicz już raz był liderem stowarzyszenia Obywatelski Dolny Śląsk. Projekt jednak upadł, kiedy w 2014 roku prezydent Wrocławia zawiązał koalicję wyborczą z PO.

Sam Dutkiewicz komentuje:

W najbliższym czasie nie planuję powrotu do polityki. Oczywiście nie wiem, co przyniesie przyszłość. Zobaczymy. Kończę, za miesiąc, kontrakt w Berlinie, ale mam jeszcze kilkumiesięczne zobowiązania w Kijowie. Może pozwolą mi one nieco częściej bywać we Wrocławiu, choć kijowskie wykłady dla studentów bardzo mnie angażują. Zawsze chętnie spotkam się z przyjaciółmi i porozmawiam o Europie, Polsce, czy Wrocławiu. Zawsze też podzielę się moją wiedzą i doświadczeniem na temat naszego miasta. Oczywiście - zgodnie z obietnicą - nie odnosząc się do bieżącego funkcjonowania miasta i jego problemów.

Część samorządowców nie zgadzała się na taki polityczny związek i pod wodzą prezydenta Lubina wystartowała pod nowym szyldem. Obecnie samorządowcy związani kiedyś z Dutkiewiczem współrządzą województwem wspólnie z PiS-em.

Rozmowa Dnia: Rafał Dutkiewicz o opozycji i planach na przyszłość

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~WMC
2020-04-24 12:02:49
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mamy teraz we Wrocławiu świetnego prezydenta, który naprawia , co pan Dutkiewicz zepsuł. A w obecnej tragicznej sytuacji znajduje sposób na integrację i dyscyplinę Wrocławian. Ten model ciepłego i otwartego na ludzi włodarza miasta bardzo nam odpowiada.
~Nordstream 3
2020-02-24 13:56:36
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 6
Pojechał na Ukrainę załatwiać nowy kontyngent pracowników do niemieckich fabryk? Widać, że się obawia się powrotu na polskie podwórko polityczne - z pewnością "haki" są mocno świeże i naostrzone. Gdyby we Wrocławiu był prezydent z nadania PiSu, to chłopina zatkałby swoimi tłitami cały internet, tak jak jego brukselski kolega po "fachu" Sikorski, a tymczasem siedzi cicho niczym staruszek za plecami wielkiego wodza. Patrzcie, gdzie płyną wasze pieniądze, a poznacie waszych władców.
~Wrocek
2020-02-24 11:58:51
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 8
Zamiast "Nowa nadzieja" powinna być nazwa "Dalszy ciąg porażki" to lepiej pasuje do wieloletnich działań Pana R.D.
~Niech
2020-02-22 15:01:56
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 11
Pan Bóg broni. Na taką karę nie zasłużyliśmy!!!
~Jimmy
2020-02-22 14:36:06
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 11
"Nowa nadzieja"... a co/kto był "starą nadzieją"? Kiedyś był taki film pt. "7 żyć kurczaka" o obiegu tusz drobiowych w marketach. Tak mi to właśnie się kojarzy.
~jaś fasola
2020-02-22 10:35:16
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: 16
Stadion we Wrocławiu za 1 mld PLN to taki "MIŚ" z filmu pod tym samym tytułem reżyserowany przez Stanisława Bareję! Kto oglądał i rozumie to wie o co chodzi!
~wrocławianin
2020-02-22 09:18:16
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 14
Wiem jak zniechęcić Dutkiewicza do ;powrotu do wrocławia: Sprzedać stadion.
~Komentarz został usunięty
2020-02-22 07:33:05
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 3
Komentarz został usunięty
~////
2020-02-22 06:10:35
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 13
Wjedzie tramwajem marki Skoda przez Rondo Reagana. Od razu dwoma torami. Taki dynamiczny będzie.
~jak
2020-02-21 22:46:08
z adresu IP: (185.186.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ewidentnie osoby, które kiedyś wyszły z Po do Nowoczesnej szukają sobie gruntu przed nowymi wyborami. Do PO taki Uhle i inni nie wrócą , bo nikt ich tam nie przyjmie. Nowoczesna nie istnieje. Myślą,że znowu załapią się na plecach Dudiego, albo może Sutryka. Panie Prezydencie nie z nimi!
~jaś fasola
2020-02-21 22:21:49
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: 9
Mieszkańcy Wrocławia, obudźcie się w końcu!!! Nie widzicie jak to towarzystwo rżnie Was na kasę z każdej strony??? A Wy chodzicie na wybory i dalej wybieracie tych nieuczciwych ludzi!!! Połowa dróg we Wrocławiu nie była remontowana od II wojny światowej (takiego dziadostwa to nie ma w całej Polsce), rozwiązania komunikacji miejskiej to lipa, gdzie jest obwodnica wschodnia Wrocławia??? I tak można wymieniać bez końca!!! Wiecie ile rzeczy można by zrobić za 1 mld PLN, które zostały wydatkowane na stadion???
~wrocławianin
2020-02-21 20:49:09
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 12
Dutkiewicz wpędził Wrocław w gigantyczne długi. Uzyskane kredyty zostały przeznaczone na nierentowne inwestycje wymagające kolejnych pieniędzy do utrzymania ich w ruchu. Dla Dutkiewicza nie ma miejsca we Wrocławiu. Powinien się cieszyć, że nie złożono na niego doniesień do prokuratury za niegospodarność.
~Fik
2020-02-21 20:23:44
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
Buhhhahhaaha
~////
2020-02-21 18:22:50
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
A to już mu świątynia A8 nie wystarcza?
~POwinien
2020-02-21 18:03:40
z adresu IP: (95.41.xxx.xxx)
Ocena: 3
już daaawno siedzieć!
~Andrzej 64
2020-02-21 16:59:21
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 6
Też się dziwię dlaczego tego pana jeszcze nie zatrzymuje ABW
~Komentarz został usunięty
2020-02-21 16:49:19
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -3
Komentarz został usunięty
~w.......z
2020-02-21 16:36:44
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 3
byle do koryta..czlek bez honoru i twarzy....
~Kwakwa
2020-02-21 16:29:08
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Panią Redaktor poniosło.... Nie po to się zmył, zostawiając wiernego Jacka do pilnowania szaf z kwitami, by wracać... Pewnie jeszcze do dziś mu się śni ten zafajdany stadion :)
~Achtung
2020-02-21 16:17:38
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -2
Modelowy agent niemieckiego wpływu. W temacie tego typu (i nie tylko) agentury polecam wykłady dr Rafała Brzeskiego w internecie. Jest to wręcz wzorcowy przykład - ważne odznaczenie, staż "naukowy", beznarodowa osobowość, baumanowa głębia "myślenia". Nie bez powodu Wrocław jest mocno proniemieckim miastem, gdzie jak u siebie czują się oddziały niemieckich firm i różnych organizacji oraz fundacji zza Odry. Niestety, w temacie tego typu aktywności Polacy mają bardzo małą wiedzę i doświadczenie - 123 lata zaborów, 50 lat bratniej socjalistycznej pomocy i kolejne 30 lat urabiania na wzorzec zachodni dały efekty. Trzeba w końcu zacząć być panem własnego domu i losu, a nie wyrobnikiem na taśmie niemieckiego panowania.
~jaś fasola
2020-02-21 14:42:04
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: -8
To ja wam powiem za co mu płacą stypendium w Berlinie. Wielu takich stypendystów to zwyczajna agentura, która działa na rzecz Niemiec, czyli na szkodę Polski. Dutkiewicz tak samo jak Tusk, nie czuje się Polakiem i działa w interesie Niemiec niszcząc państwo Polskie. Dutkiewicz niech się rozliczy ze zmarnowanych pieniędzy na stadion w kwocie 1 mld PLN, który stoi i nic tam się nie dzieje. Ciekawy jestem ile zarobiły na stadionie niemieckie firmy podczas jego budowy? zapewne dużo... Takim Panem to powinno się zainteresować ABW!
~TEMU PANU JUŻ
2020-02-21 14:23:46
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 11
DZIĘKUJEMY
~Grzegorz
2020-02-21 13:33:37
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Spoko. Bierem go na prezia Wrocka. Nie uporządkuje ten bałagan co zostawił. Za darmo tym razem.
~Jan
2020-02-21 13:33:18
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 10
Za co płacą mu to stypendium w Berlinie?
~kkkask
2020-02-21 13:28:45
z adresu IP: (81.219.xxx.xxx)
Ocena: 10
Panie, daj pan spokój..
~kovval
2020-02-21 13:27:56
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 7
Przecież wrocławksie MPK to pochodna jego zaniedbań, sam sutryk dostał w spadku, którego głaz nie potrafił unieść.
~Krytyczny obywatel
2020-02-21 13:24:37
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 5
Widzę, że ktoś się naoglądał zbyt wiele "Gwiezdnych wojen". IV epizod nosi właśnie tytuł "Nowa nadzieja" :) To kto powie Dutkiewiczowi - "Obi Wan Kenobi, w Tobie jedyna nadzieja"? :P
~Gdzie Pan L.
2020-02-21 13:19:42
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 10
Tam przewałów sto.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.