1700 osób wystartowało na koronnym dystansie Biegu Piastów

G. Stefanowicz, el | Utworzono: 2020-02-29 13:10 | Zmodyfikowano: 2020-02-29 13:22
1700 osób wystartowało na koronnym dystansie Biegu Piastów - fot. mat. prasowe

Na taki finał miłośnicy narciarstwa biegowego czekali wiele lat. Emocje podczas finiszu sięgały zenitu, a walka trwała do samego końca. Koronny dystans Biegu Piastów wygrał Dominik Bury. 42-kilometrową trasę pokonał w dwie godziny i siedem minut. Sekundę później na mecie zameldował się Jakob Walther, trzeci, z 3- sekundową stratą do zwycięzcy, przybiegł Jonas Bestak. - To był ciężki bieg - podsumował Dominik Bury:

Wśród kobiet nie było zaskoczenia. Wygrała liderka Klara Moravcova z Czech. Druga była Anna Sixtova, a trzecia Sandra Schutzova. - Spora wilgotność i padający przez cały wyścig śnieg dały się wszystkim we znaki - mówi Kaja Sznajdrowicz, dyrektor Biegu Piastów.

- Od dawna zamierzałam wystartować, teraz rok po urodzeniu dziecka, myślę, że jest to odpowiedni moment - opowiadała jedna z zawodniczek:

Na starcie koronnego dystansu stanęło 1700 osób, łącznie w festiwalu narciarstwa biegowego wzięło udział 6900 zawodników z 30 krajów. Jutro ostatni już bieg na 25 kilometrów, w którym udział zapowiedziała Justyna Kowalczyk.