Wirtualne spacery, sztuka w domu, w witrynie i warsztaty w internecie [PODCAST]

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2020-03-24 17:42 | Zmodyfikowano: 2020-03-26 15:29
A|A|A

Muzeum Architektury we Wrocławiu

Świat sztuki już niemal w 100% przeniósł się do internetu. W ostatniej audycji DAB+ Sztuka porozmawialiśmy na ten temat z Martą Czyż z wrocławskiego Muzeum Architektury, które na swoich profilach w mediach społecznościowych zaprasza na wirtualne spacery po swoich przestrzeniach.

Po godzinie 17:00 połączyliśmy się z Alicją Jodko z Galerii Entropia, która proponuje akcję "Entropia w domu". W jej ramach możemy pooglądać poprzez łącza internetowe ciekawe performensy czy wziąć udział w audiowizualnej zabawie.

W drugiej części programu łączyliśmy się z Dominiką Kulczyńską ze studia Zakwas, żeby zapytać jak artyści przeżywają obecny czas i jak sytuacja epidemii wpłynęła na ich działalność w Zakwasie. Do rozmowy dołączyła też Mika Drozdowska z galerii SIC BWA, która przypomniała o wystawie "Jak nie później, to kiedy?", czyli wystawie pokazywanej w gleryjnych witrynach. Wśród prac można było zobaczyć także dzieła Dominiki Kulczyńskiej.

Na koniec łączenie z Ośrodkiem Działań Artystycznych Firlej i jego dyrektorem, Robertem Chmielewskim. Od 3 lat w Firleju działa Kawiarnia Sąsiedzka, a w niej warsztaty plastyczne, które obecnie przeniosły się w świat internetu. Jak to wszystko działa? Odpowiedź po 18:00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama