E-lekcje w Legnicy. "To nowa sytuacja dla wszystkich"

Karolina Bieniek, mk | Utworzono: 2020-03-25 14:19 | Zmodyfikowano: 2020-03-25 14:22
E-lekcje w Legnicy. "To nowa sytuacja dla wszystkich" - fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)
fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Nie wszyscy uczniowie mają jednak potrzebny sprzęt i dostęp do internetu. Szkoły dostarczają więc uczniom niezbędne materiały w formie papierowej. Dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy, Sławomir Mateja przyznaje, że na 1000 uczniów otrzymał informacje o jednym takim przypadku:

- Mamy jedną taką sytuację. Rodzic będzie przychodził do szkoły i przy wejściu, pracownik będzie wydawał mu przygotowane materiały, albo to my będziemy wysyłać pocztą tradycyjną. Żaden uczeń nie może być wyłączony z nauczania.

Jak informuje Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Legnicy, Halina Gawin- Majewska trzeba mieć na uwadze, że to nowa sytuacja dla wszystkich:

- Nie powiem, że nie jesteśmy przygotowani, ale dyrektorzy szkół zostali zobowiązani do wykonania ogromnej pracy w bardzo krótkim czasie. To zdalne nauczanie wchodzi od dzisiaj. Najprawdopodobniej i wierzę, że tak jest, te zajęcia rozpoczęły się.

Jest też możliwość wystąpienia z prośbą do dyrekcji o szkolny sprzęt bezprzewodowy - dodaje dyrektor Mateja. Nauczyciele legnickich placówek w ramach e-lekcji wykorzystują przede wszystkim e-dziennik i platformy edukacyjne. Zdalne nauczanie na tę chwilę polega głównie na wysyłaniu zadań domowych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.