Koronawirus: Wrocławskie cmentarze zamknięte

Beata Makowska | Utworzono: 2020-04-04 13:38 | Zmodyfikowano: 2020-04-04 13:38
A|A|A

Fot. Patrycja Dzwonkowska

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował, ze pomimo apeli nadal wiele osób odwiedza dolnośląskie nekropolie.

To nie jest moment na spacery ani alternatywa dla spacerów po parku, chociaż rozumiemy, że w naszej tradycji odwiedzanie grobów w okresie Świąt Wielkanocnych jest ważne - mówi Jacek Sutryk.

Mimo tych upomnień w ostatnim tygodniu dochodziło do sytuacji, gdy przy grobach ludzie gromadzili się tłumnie i konieczna była nawet interwencja straży miejskiej Z tego powodu cmentarze komunalne zostały zamknięte do odwołania.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Córka
2020-04-16 20:15:07
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Cmentarze otwarte dla Kaczyńskiego dla Kowalskiego zamknięte chyba wirus był tylko na Cmentarzu Osobowice można pogratulować pomysłu brać cmentarz za park tez gratulacje pomysłu ????????
~Oktawiaa
2020-04-05 22:21:42
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -1
Proponuję od razu wprowadzić zakaz umierania. Co z tego że zmarłym nasza wizyta nic nie pomoże. Dla matki, która straciła swoje dziecko to nie jest alternatywa spaceru po parku!!!
~Piotr
2020-04-05 20:30:07
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -4
Cmentarze zamknięte za prezydenta pana Dutkiewicza były decyzje podejmowane rozsądne ktoś powie o co walka o cmentarz przecież tam nikt nie przychodzi tak cmentarz jest dla ludzi którzy kochali swoich najbliższych i pamiętaj i bardzo potrzebują odwiedzać groby ktoś kto nie kochał nie zrozumie drugiej osoby zamknijcie wszystkie sklepy zakłady będzie lepiej
~Ewa
2020-04-05 20:04:38
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -5
Dobra decyzja prezydenta dla kogo Chyba dla Loli trzeba było sie przejechać na cmentarz i zobaczyć ile Osob było odwiedzający na cmentarzu zobaczymy kto będzie dbał o groby kwiatki bo płacimy tam opłaty za prządek a teraz dojdzie zarządowi dbanie o kwiatki i pamięć naszych rodzin napewno będzie wiele założonych spraw sądowych
~Lola
2020-04-05 18:32:39
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 5
Bardzo dobra decyzja prezydenta ????ludzie czy wy nie rozumiecie powagi epidemii ????????????????????????????????
~Andrzej
2020-04-05 17:02:03
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -6
Panie Sutryk prosimy o odwołanie i zniesienie zakazu odwiedzanie naszych Kochanych rodziców którzy niestety nie żyją panu jest to obojętne a dla nas bardzo ważne Myśle ze już nigdy nie będzie pan starał sie wyborach na prezydenta WROCAWIA
~Ewa
2020-04-05 16:48:18
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -5
Mam nadzieje ze chodzicie i podlewacie kwiatki świeżo zasadzone jeśli zwiędną to przyjdę o zwrot pieniążków chodzę na cmentarz raz w tygodniu i nigdy nie widziałam tłumu gratuluje pomysłu
~NUSKQ
2020-04-05 16:13:40
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -6
Japirdole mój kochany dziadek ma rocznicę śmierci i muszę być! ????????????
~Patriota
2020-04-05 15:41:51
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -4
Skorwysyny
~Joanna
2020-04-05 14:55:53
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -4
Zarzadcy ktorzy pozamykali cmentarze wbrew ustawy rzadu pozbawiajac odwiedzin najblizszych zostana przekleci !
~Bodzio
2020-04-05 08:28:17
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -204
Uwaga ! Zarazic sie mozna na cmentarzach komunalnych, na parafialnych nie. Co za bzdurne posuniecia.
~Matka w rozpaczy
2020-04-05 08:15:25
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -3
Panie Sutryk na cmentarzu nie stoi sie 2m jeden od drugiego , kazdy przychodzi na chwile zapalic swieczke,pomodlic sie , a nie na plotki i wcale nie ma tloku. To skandal czym pan chce sie wykazac.
~Matka
2020-04-04 18:42:53
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: -7
Planowałam w poniedziałek pojechać na grób mojego dziecka, aby postawić mały stroik i zapalić znicz.... Tym zakazem przywrócił mi pan łzy rozpaczy, że nie mogę być myślami z nim przy jego grobie....
~pacjent
2020-04-04 18:40:56
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
W interesie Polski i Polaków jest izolacja przestrzenna.
~Grzegorz
2020-04-04 15:53:07
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -4
Dziwne. Bywaliśmy z żoną na Osobowickim. Zarówno spacerowo, jak i na grobie. Spotykaliśmy ludzi, ale bardzo mało. W godzinkę kilka osób. Grup brak. Rzecz jasna mogliśmy tak trafiać, ale jednak. Szkoda. Bez spacerów z małym dzieckiem trudno. A tam odludnie ergo bezpiecznie.
~fachowiec
2020-04-04 14:25:38
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -6
$utryk czy PiS na jedno wychodzi. Tylko kasa się liczy i trwanie przy władzy. Ludziom odbiera się wszystko, niech zdychają w domach ????
~mar
2020-04-04 14:15:32
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -9
Do pracy chodź, ale na cmentarz nie wolno, do parku nie wolno, do lasu nie wolno, na wały nie wolno; brakuje słów na nazwanie tej głupoty