Koronawirus. 21 nowych zakażeń w regionie

BT, PAP | Utworzono: 2020-04-09 11:09 | Zmodyfikowano: 2020-04-09 11:10
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

- Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: kłodzkiego, trzebnickiego, wrocławskiego i jeleniogórskiego - podano w komunikacie wojewody dolnośląskiego.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym, w czwartek rano hospitalizowanych było 56 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie COVID-19. Sześć osób przebywa na OIOM-ie - poinformowała PAP rzeczniczka szpitala Urszula Małecka.

W środę szpital opuściło czterech ozdrowieńców. To 70-letnia kobieta, 53-letnia kobieta (pielęgniarka), 62-letnia kobieta oraz 37-letni mężczyzna.

Według informacji przekazanych w czwartek przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki, w regionie zanotowano 560 przypadków zachorowania na COVID-19, z czego – według Ministerstwa Zdrowia – 15 pacjentów zmarło.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama