TYLKO U NAS: To oni dostali nagrody od prezydenta Wrocławia [NAZWISKA URZĘDNIKÓW]

Malwina Gadawa, GN | Utworzono: 2020-05-07 06:00 | Zmodyfikowano: 2020-05-07 06:00
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Wrocławski magistrat przeznaczył w ubiegłym roku ponad 12 mln zł na nagrody dla urzędników. Radiu Wrocław udało się dotrzeć do listy ponad 300 nagrodzonych pracowników. Rekordzista - skarbnik miasta Marcin Urban otrzymał 70 tys. zł brutto. Po ponad 50 tys. zł otrzymali dyrektor departamentu prezydenta Damian Żołędziewski oraz wiceprezydent Jakub Mazur. 

W gronie najbardziej docenionych znalazł się też sekretarz miasta Włodzimierz Patalas, który także dostał ponad 50 tys. zł:

Opozycja krytykuje wysokość tych kwot. Michał Kurczewski, szef klubu PiS:

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk nie chciał teraz komentować sprawy nagród, ale kilka miesięcy temu na antenie Radia Wrocław w Rozmowie Dnia [Jacek Sutryk: W urzędzie pracują wrocławianie, nie kosmici. Należy im się za wykonaną pracę nagroda] w taki sposób tłumaczył przyznanie dodatkowych pieniędzy dla urzędników:

Lista ponad 300 urzędników do której dotarła nasza rozgłośnia nie jest pełną listą nagrodzonych osób. Wrocławski magistrat tłumacząc się przepisami, pokazuje tylko dane dotyczące pracowników na stanowiskach kierowniczych oraz wydających decyzje administracyjne.

Przypomnijmy, że ujawnienia listy nagrodzonych urzędników domagało się Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog. Miasto odmówiło dostępu do tej informacji, więc sprawa znalazła swój finał w sądzie. Dopiero po tym magistrat pokazał dane za 2018 roku, kiedy jeszcze miastem rządził Rafał Dutkiewicz. Były prezydent szczególnie szczodrze nagrodził swoich ówczesnych zastępców.

OTO LISTA NAGRODZONYCH URZĘDNIKÓW [ZOBACZ]

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~andy
2020-05-12 18:01:06
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 3
Panie Prezydencie za pracę należy się wypłata , reszta to kolesiostwo !
~wrocławianin
2020-05-08 13:34:10
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 11
Który z nagrodzonych odpowiada za to, że dzisiaj na prostym torze wykoleiła się 5?
~jak
2020-05-08 12:15:47
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 4
ok, nagrody mogą być. Tylko czy ktoś może mi wytłumaczyć za co jest nagroda 54 tyś, 34 tyś? Do 10 000 jestem w stanie zaakceptować, choć to mega kasa - kilka miesięcy mojej pracy. Jenak wszystko powyżej 10 tyś dla mnie już jest... trudno to wytłumaczyć. Jedynie tym, że ludzie ci zarabiają duużo, dużo więcej i wszystko poniżej 20 tyś to dla nich ochłap. Tyle tylko, że ja takich ludzi nie chcę w urzędzie...
~Wrrrr..
2020-05-08 10:50:31
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
Nagrodą za wykonanie pracy jest wypłata. Jeżeli p. Sutryk uznał ze zasłużyli na więcej to otwiera Swój portfel i daje wedle uznania a nie każe mieszkańcom się na to składać...
~Adamxl
2020-05-08 10:46:35
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 4
Nie nawidzę PiS, ale przypomnę afera była jak w rządzie Szydło wypłacono nagrody o wartości 8 mln zł. Tu Sutryk wypłacił 12 mln zł. Wszyscy tacy sami. Czas skończyć z POPiSem i przywrócić godne pensje dla urzędników przez cały rok, a nie tylko nagrody dla ministrów i dyrektorów nie wiadomo za co.
~pomysł
2020-05-08 10:45:38
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ciekawe co takiego wspaniałego zrobili ci urzędnicy ? Też rodo nad tym ciąży ? W mieście tym żyje się gorzej z roku na rok. Odwołajmy prezydenta ,wybierzmy człowieka ,który dbać będzie o każdego .Tak jak B. Zdrojewski.
~hohol
2020-05-08 10:42:58
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Mieszkańcom należy się czyste powietrze . Mieszkańcy chcą żyć w mieście gdzie nie buduje się blok na bloku i robi się betonowe osiedla. Mieszkańcy nie chcą urzędników architektów ,którzy siedzą i namawiają tylko do budowania . Miejsce architektów to biura projektowe. Wrocław dla Wrocławian ,nie dla inwestorów tylko i wyłącznie .
~Stefcio
2020-05-08 07:44:18
z adresu IP: (77.115.xxx.xxx)
Ocena: -5
Moze należałoby to porównać z nagrodami rządowymi i zapytać pana radnego z PiSu jak te skomentuje? Im się nagrody należały? Nie możecie zapytać? Nie pozwolił szef? A moze dla przyzwoitosci zrobić chcociaż zestawienie z innymi urzędami w regionie? Jak tam u marszalka? Jak tam u wojewody? A może odnieść roczne zarobki np. skarbnika miasta zarządzającego 4 mld budżetem do księgowego w średniej wielkosci firmie? Nie byłoby tego wrażenia, prawda? A może porównać zarobki najwyzszych urzędników z zarobkami dziennikarzy z Woronicza? Wszyscy wiceprezydenci razem wzięci nie zarabiają pewnie tyle, co jedna koleżanka Holecka, ktora co miesiąc kasuje kilkadziesiąt tysięcy złotych.. Żenujące szczucie. Rozumiem, że jak ktoś pracuje w administracji, to powinien roboć to charytatywnie. Tworzycie atmosferę nagonki na ludzi pracujących w urzędach. W efekcie od lat wartosciowi specjaliści unikają pracy w urzędach.
~Komentarz został usunięty
2020-05-07 22:51:54
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 14
Komentarz został usunięty
~Chata Morgana
2020-05-07 21:04:53
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 13
Jak głosowaliście - tak macie. PO w pełnej krasie, i to nie chodzi o Dutkiewicza czy Sutryka ale właśnie macie listę drugiej i trzeciej linii PO, zasiedziałej od dekad w urzędzie. To na to głosowaliście głosując na Dutkiewicza i Sutryka. Pani Elwira z zarządzania ruchem (raczej "zarządzania") też nagrodzona. Bo korki nie gorsze iż w Bombaju czy innej "metropolii"... Brawo Wy!
~Piotrek
2020-05-07 18:06:50
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 1
Sam do nagród nic nie mam. W instytucji, w której pracuję też są ale nie pięciocyfrowe. Niektórzy mają z nich drugą pensję.
~KONRAD
2020-05-07 17:39:58
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 135
Ciekawe na ile czasu starczyłoby te 12 mln zł wydane na urzędnicze nagrody gdyby wydano je na środki ochrony i dezynfekcji do nadal zamkniętych miejskich żłobków i przedszkoli???Argumenty,że nie ma na to środków są w tym momencie żenujące.A prywatne i społeczne przedszkola i żłobki otwierają się.Pewnie za 2020 komunalni urzędnicy też dostaną nagrody(-:
~Wrocław
2020-05-07 17:30:52
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 8
Panie prezydencie co z ustawą uwłaszczenie gruntu. Co z ulotkami na każdm slupku przystankach.i co z zabitymi kratki ściekowej. Po deszczu leci strumień wody na przechodniów.
~Yzk
2020-05-07 16:53:25
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 9
Nie mam nic przeciwko premiom pod warunkiem: premię niech dostają raz na 4lata jeśli zostaną ponownie wybrani w wyborach. To będzie oznaczało że zasługują. Jeśli przegrywają wybory premii brak. 4 lata to trochę długo ale za to jaka nagroda, no i dużo czasu na postaranie się .
~Ja1958
2020-05-07 16:36:12
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 8
Ludzie głodują brak pieniędzy a urzędnicy niedość że mają wysokie pensje to jeszcze wysokie nagrody tu nie ma znaczenia czy to lewica czy prawica trzeba być człowiekiem
~Cola
2020-05-07 16:03:19
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 12
Nagrody dla zwykłych pracowników w Rozsądnych kwotach to nic złego, Ale nagradzanie tłustych politycznych kotów to przegięcie na maxa... A sami na PiS najeżdżają obłuda.
~były kierownik
2020-05-07 15:51:28
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 13
Pensja należy się za należyte wykonywanie regulaminowych obowiązków. Nagroda należy się za wykonanie pracy dodatkowej.
~PYTAM JESZCZE RAZ
2020-05-07 15:49:45
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 16
Gdzie są ci liberalni mieszkańcy, którzy głosowali na Jacka Sutryka? Pochowali się tchórze? Dlaczego go teraz nie bronicie. Już Warszawa głosowała na swojego prezydenta, to do teraz się wstydzi.
~emeryt31
2020-05-07 15:25:47
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -8
Nawet Pan Bóg wszystkich nie potrafi zadowolić.
~Rodzina Adamsów
2020-05-07 14:52:54
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Pewnie dostali w karnetach na stadion :D
~gość
2020-05-07 14:47:49
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 0
O! To ja już nawet wiem, kto za tym hejtem stoi....
~fachowiec
2020-05-07 14:47:24
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -5
Popatrzcie jakie poprzyznawano sobie premie sejmowe lub w ministerstwach. Przykład idzie z góry, PiS zniszczył morale w społeczeństwie, niestety. Urzędnik często pracuje po kilkadziesiąt lat i należy mu się za wysługę lat, a w ministerstwach czy sejmie to już po pół roku sowite "nagrody".
~Bebe
2020-05-07 14:22:24
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -3
a jak nie partyjaników, to kogo? Bezpartyjniaków? Jeszcze gorsi
~Bebe
2020-05-07 14:04:43
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 9
Dalej wybierajcie partyjniakow to właśnie tak będzie Premia jest za wyniki a nie opi...dalanie się i karanie ludzi którzy tak naprawdę te ku...wy urzędowe utrzymują
~Gdzie są teraz ci ludzie
2020-05-07 13:10:55
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 16
którzy głosowali na Jacka Sutryka? Pochowali się po willach i hotelach? Gdzie oni teraz wszyscy są? Posrali się ze strachu? Dobrze wiedzieli, do czego prowadzi liberalizm.
~BRAWO PANIE JACKU!
2020-05-07 13:07:10
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 9
Otwiera pan oczy niedowiarkom, którzy uważają, że miastem rządzi PIS. Nie kochani - stolicą Dolnego Śląska od 30 lat rządzi nieprzerwanie Platforma. I nich tak zostanie. Czekam, kiedy rozpoczną się eksmisje najuboższych z mieszkań spółdzielczych, własnościowych i komunalnych.
~Tomuś Koperta
2020-05-07 12:52:11
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 18
Cieplak nagradza swoich przydupasów. Ciekawe kto jest na utajnionej liście oraz wysokość wziątek jakie zainkasowali? Być może są tam czołowi POlszewicy i dlatego cieplak utajnił listę.
~Naiwny Ja
2020-05-07 12:06:14
z adresu IP: (81.219.xxx.xxx)
Ocena: 8
Byłem przekonany że nagrody otrzymuje się za osiągnięcia i dobre wyniki.No chyba że policzymy te wykolejenia tramwajów. Żenadaaa
~Wkurzony
2020-05-07 11:25:19
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 10
A może ktoś by się w końcu zainteresował dramatem 70letniej pani która urzędnicy umies Ili wśród zapijaczonej patologi która zastrasza niszczy mienie,pomieszczenie socjalne zagrzybiale smród papierosami weekendowe schadzki czyli libacje,nawet potrafią dosłownie o srac wszystko zaraza gorsza od panującego wirusa,normalna pani traci zdrowie psychiczne i fizyczne, urzędnicy utrzymują patologie tzn podatnicy a dla urzędnikow z papierniczej nie ma problemu, panie sutryk jeśli jest Pan przyjacielem seniorów to dlaczego nawet pisma Pan nie przeczytał które zostało do Pana wysłane,jak to jest ze miasto niańczy wykolejencow i pozwala na terror, takie rzeczy dzieja się na ul. Stablowickiej 119 a terroryści pod nr 16 i 7 to jest poprostu dramat.
~~Pyk
2020-05-07 11:23:44
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -14
I leci złotóweczka za hejterski wpis o Prezydencie Wrocławia
~Noc
2020-05-07 11:16:12
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ma jeszcze fundusze do podziału?
~jaś fasola
2020-05-07 11:08:50
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: 12
A syf jak był we Wrocławiu tak dalej jest, stadion za 1 mld zł nikomu niepotrzebny stoi, obwodnicy wschodniej nie ma, drogi to najgorsze dziadostwo w Polsce, itd., itp...
~wrocławianin
2020-05-07 09:51:53
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 6
Bardziej istotny od listy nagrodzonych i kwot im przyznanych jest Regulamin przyznawania nagród i Uzasadnienie dla każdej z nagrodzonych osób.
~IRYD
2020-05-07 09:14:07
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 12
Mieszkańcy mieszkańcami? Pomyślcie jak się czują koledzy i podwładni tych urzędników po zapoznaniu się z wysokością ich "premii"? Miało być inaczej, a wyszło jak zawsze.
~Tylko u nas !
2020-05-07 08:37:09
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 17
Tylko u nas ! Megalomania do kwadratu od lat w głównym ścieku .
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.