Wrocław musi obejść się smakiem. Liga Narodów odwołana

BT, PAP | Utworzono: 2020-05-08 18:49 | Zmodyfikowano: 2020-05-08 18:49

Już od kilku tygodni pojawiały się opinie, że tegoroczne rozgrywki LN nie dojdą do skutku. Odwołanie LN oznacza, że w tym sezonie reprezentacji nie odbędzie się już na pewno żaden turniej międzynarodowy. W marcu przełożono bowiem na 2021 rok igrzyska w Tokio.

Pierwotnie rywalizacja w LN kobiet miała rozpocząć się 19 maja, a mężczyzn trzy dni później. FIVB poinformowała 13 marca o jej przełożeniu z powodu pandemii na czas po igrzyskach w Tokio, gdy te jeszcze wciąż były zaplanowane na najbliższe lato.

Zgodnie z pierwotnym planem w Polsce miały się odbyć dwa turnieje fazy interkontynentalnej LN mężczyzn - 22-24 maja w Krakowie oraz 5-7 czerwca w Łodzi i jeden kobiet - 9-11 czerwca we Wrocławiu.
Polski Związek Piłki Siatkowej zapewnił w piątkowym komunikacie, że zakupione na te turnieje bilety nie przepadają.

Co więcej, PZPS, wspólnie z trenerami kadr Jackiem Nawrockim i Belgiem Vitalem Heynenem, zastanawia się nad organizacją w Polsce meczów towarzyskich jeszcze w tym roku.

Według portalu volley.it, przyszłoroczna edycja LN ma się rozpocząć w maju. FIVB planuje zachowanie gospodarzy imprez finałowych (Final Six) z tego roku, czyli chińskiego Nankin w turnieju kobiet oraz Turynu w rywalizacji mężczyzn.

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.