Natalia Szczypuła i koncert on-line w Radiu Wrocław Kultura [PONIEDZIAŁEK OD 21.]

Michał Kazulo | Utworzono: 2020-05-17 11:11 | Zmodyfikowano: 2020-05-17 11:12

Wokalistka tworzy po polsku, ale i po angielsku, ponieważ studia wokalistyki na londyńskiej uczelni London Centre of Contemporary Music, mocno ukształtowały jej muzyczną drogę. Użyczyła swojego głosu do ścieżki dźwiękowej spektakli "Siostra i Cień", "Café Panique", "Dryl" oraz filmu "Błoto" (2018), dzięki czemu jej nazwisko można odnaleźć na Filmwebie.

Ostatnio zaprezentowano pierwszy utwór Natalii, który znalazł się w sieci, czyli "Won't Let You (My, my, my)". Singiel, „Brand New", znalazł się na czele listy „Polska Alternatywa" (plusmusic.pl), a wcześniejszy, „Toniesz" zagościł na liście „Znane i lubiane" (spotify).

Koncertuje w Polsce i na świecie – w grudniu ubiegłego roku występowała w Chinach w ramach „Polish Games – Creative Poland: The Concert" u boku Natalii Grosiak. Ma za sobą również koncery w londyńskich klubach (Amersham Arms, The Cube, etc. ).

PIOSENKI:

1. "Won't Let You (My, my, my)" - pierwszy singiel, nagrany podczas live session. Mocno groovowy, wpadający w ucho, głęboko zakorzeniony w soulowej estetyce. Obecnie (zdalnie) nagrywamy studyjną wersję utworu, która już niedługo zagości na serwisach streamingowych.

2. "Toniesz" - tym razem po polsku. Utwór pojawił się już na antenie Radia Wrocław Kultura, podczas audycji na żywo. Energetyczny, z popowym "zadziorem". Zagościł na playliście "Znane i lubiane" w serwisie Spotify.

3. "Brand New" - singiel znalazł się na czele playlisty „Polska Alternatywa" (plusmusic.pl). Słychać w nim soulowo-jazzowe korzenie artystki. Sama mówi, że ten utwór najbardziej oddaje jej muzyczne upodobania i jest dla niej najważniejszy.

4. "Tempo" - "utwór jest naszą interpretacją piosenki autorstwa Marka Niedzielskiego. Powstał w ramach inicjatywy #wrotherhood, która narodziła się podczas kwarantanny. Akcja polegała na tym, że losowaliśmy utwory naszych zaprzyjaźnionych artystów z Wrocławia, aby podjąć się ich własnej interpretacji. Wszystkie utwory odnaleźć można na youtubie pod hashtagiem #wrotherhood. Autorem i producentem naszej aranżacji jest Mateusz Witkowski - nasz pianista i dyrektor muzyczny projektu Natalia Szczypuła Music".

5. "Brakuje" - utwór stworzony specjalnie na konkurs organizowany przez ZAiKS na najlepszą piosenkę radiową.

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.