W pogoni za bramkami. Zagłębie rozgromiło Pogoń

BT, el, PAP | Utworzono: 2020-05-29 22:39 | Zmodyfikowano: 2020-05-29 22:42

Zaczęło się dość szybko. Już w 7. minucie prawym skrzydłem uciekł Bartosz Białek, wbiegł w pole karne, odegrał do Dejana Drazićia, który bez skrupułów pokonał Stipicę.

Chwilę później z rzutu wolnego precyzyjnie strzelał Paweł Cibicki, ale jego intencje wyczuł Dominik Hładun parując piłkę poza linię końcową.

W 17. min bliski wyrównania był były gracz Zagłębia Damian Dąbrowski, ale jego strzał spoza pola karnego minimalnie minął bramkę.

Siedem minut później Frączczak trafił w poprzeczkę, ale chwilę później powinno być 2:0 dla gości. Jednak Hubert Matynia ofiarnie wybił piłkę niemal z linii bramkowej. Odłożył tym samym wyrok o minutę, bo w kolejnej akcji Damjan Bohar drugi raz tego dnia trafił do bramki Stipicy.

W 42. minucie ponownie Dąbrowski był bliski zdobycia gola, ale trafił w słupek. W odpowiedzi goście strzelili trzecią bramkę. W końcu do siatki trafił Bartosz Białek, który wykorzystał sytuację sam na sam.

W drugiej części goście kontrolowali grę. Sami stwarzali większe zagrożenie pod bramką Pogoni i Stipica musiał się sporo napracować, by ustrzec swój zespół przed utratą kolejnych goli. Po drugiej stronie boiska jedynie strzał Kowalczyka z ostrego kąta niósł zagrożenie. Piłka jednak minęła bramkę.

Najciekawsza sytuacja drugiej części gry nastąpiła już po upłynięciu 90 minut, gdy Hubert Matynia z rzutu rożnego trafił w słupek.

Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin 0:3 (0:3)

Gole: 0:1 Dejan Drazic (7), 0:2 Damjan Bohar (26), 0:3 Bartosz Białek (43).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Alan Czerwiński.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Mecz bez udziału kibiców.

Pogoń Szczecin: Dante Stipica – Jakub Bartkowski, Mariusz Malec, Benedikt Zech, Hubert Matynia – Santeri Hostikka (64. David Stec), Damian Dąbrowski (60. Kamil Drygas), Marcin Listkowski, Sebastian Kowalczyk – Paweł Cibicki, Adam Frączczak (60. Hubert Turski).

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun – Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balic – Jewgienij Baszkirow, Filip Starzyński (90. Dawid Pakulski), Dejan Drazic (86. Jakub Tosik), Sasza Zivec (76. Patryk Szysz), Damjan Bohar – Bartosz Białek. (PAP)