Bielawa stawia na skateboarding i zaprasza deskorolkarzy z całej Polski

A. Ogrodnik, el | Utworzono: 2020-06-07 16:08 | Zmodyfikowano: 2020-06-07 16:21
Bielawa stawia na skateboarding i zaprasza deskorolkarzy z całej Polski  - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

- Skatepark już od ponad 10 lat jest mocno eksploatowany, dlatego wpadliśmy na pomysł remontu tego obiektu. Przede wszystkim chodzi o poprawę właściwości jezdnych całej powierzchni skateparku, a wszystkie uszkodzenia, które tu występują powinny być usunięte ze względu na bezpieczeństwo - tłumaczy dyrektor obiektu, Marcin Samul:

W ramach remontu, który ma się wkrótce rozpocząć, miasto planuje odnowić betonową powierzchnię, która pokrywa cały skatepark oraz wyremontować liczne przeszkody. Takie plany prawdopodobnie zostaną pozytywnie odebrane przez fanów skateboardingu, którzy co roku zjeżdżają licznie z całego kraju, i nie tylko, na Dolny Śląsk, aby wziąć udział w zawodach “Lines of Bielawa” - największej, jak przekonuje organizator Boniek Falicki, tego typu imprezie w całej Polsce.

Impreza odbywa się już od ponad 10 lat i cieszy się ogromnym powodzeniem. W tym roku ze względu na bezpieczeństwo, w związku z epidemią, prawdopodobnie się nie odbędzie.

Zapewnienie bezpieczeństwa na skateparkach, to jednak niezwykle trudne zadanie. Obiekty te są często źle zaprojektowane i często po kosztach wykonywane - dodaje Boniek Falicki:

Do ostatniego, niestety śmiertelnego wypadku, doszło pod koniec maja w Kaliszu, kiedy to 16 - latek chcąc ominąć małą dziewczynkę, zmienił gwałtownie kierunek jazdy i uderzył głową o beton.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.