Rudna. Skatepark dla fanów desek, rolek i BMX-ów

Karolina Bieniek, el | Utworzono: 2021-07-17 20:31 | Zmodyfikowano: 2021-07-17 20:36
Rudna. Skatepark dla fanów desek, rolek i BMX-ów - zdjęcie ilustracyjne pixabay.com
zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

- Najmłodsi mieszkańcy od lat zabiegali o to miejsce - mówi wójt Adrian Wołkowski.  - Wystosowano prośbę o ten skatepark. Młodzi ludzie podczas jednej z uroczystości zaczepili mnie z pytaniem, co ze skateparkiem, więc był duży nacisk społeczny, to inwestycja warta ponad milion złotych, bardzo kompleksowa - dodaje. 

Dotąd miłośnicy jazdy na deskorolkach i rowerach nie mieli swojego miejsca. - Wszyscy mieszkańcy czekali na to, żeby w końcu się coś takiego pojawiło. Super, że młodzież się w końcu doczekała, teraz będą mogli uczyć się jazdy w tym miejscu, a nie na ulicach powodując niebezpieczeństwo zagrożenia życia swojego i innych - opowiada jedna z mieszkanek:

Obiekt jest oświetlony i monitorowany. W skateparku o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych znalazły się bank ramp, platforma z grindboxem, wulkan, fanbox z poręczą i wiele innych urządzeń dla użytkowników deskorolek, rolek i rowerów BMX. Jak tłumaczą włodarze, skatepark razem ze znajdującym się obok nowoczesnym stadionem ma tworzyć pewnego rodzaju Centrum Sportu i Rekreacji w gminie Rudna.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.