Zwycięski marsz Chrobrego trwa

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2020-07-04 07:22 | Zmodyfikowano: 2020-07-04 07:24

Kontuzja Adriana Benedyczaka wymusiła dalsze zmiany w składzie. Rolę młodzieżowca w Sosnowcu od początku pełnił Krzysztof Kubica. Wobec tego na ławce usiadł Robert Madnrysz, a do wyjściowej „11” po krótkiej przerwie powrócił Miłosz Kozak, którego ostatnio zastępował w niej Damian Piotrowski.

Od początku było widać, że Chrobry jest napędzony ostatnimi zwycięstwami i przyjechał do Sosnowca po komplet punktów. Zespół prowadził grę, a aktywny z przodu był Maksymilian Banaszewski, z którego dużym udziałem były pierwsze strzeleckiego okazje. W 8 minucie sam przymierzył tuż zza pola karnego, a bramkarz Zagłębia wybił piłkę na rzut rożny. W 11 minucie dał drużynie prowadzenie. Otrzymał podanie od Marcela Ziemanna będąc już w szesnastce i na raty pokonał Krystiana Stępniowskiego, za tym drugim razem przerzucając futbolówkę ponad nim.

Kolejny po bramce bardzo ważny moment miał miejsce w 40 minucie. Wychodzącego na czystą pozycję Mikołaja Lebedyńskiego sfaulował Piotr Polczak i został ukarany czerwoną kartką.

Początek drugiej połowy był trochę nerwowy, ale wszystko uspokoiła 54 minuta i podwyższenie prowadzenia przez Miłosza Kozaka. Pomocnik Chrobrego, którego wypatrzył Krzysztof Kubica, zdążył przełożyć sobie piłkę na lewą nogę i trafił do siatki ładnym uderzeniem z kilkunastu metrów.

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 0:2

Gole: Maksymilian Banaszewski 11, Miłosz Kozak 54

Zagłębie: Krystian Stępniowski - Dawid Ryndak, Piotr Polczak, Rafał Grzelak (57' Bartłomiej Babiarz), Markas Beneta - Mateusz Szwed, Filip Karbowy, Tomasz Hołota, Szymon Pawłowski, Patryk Mularczyk (67'. Tomasz Nawotka) - Fabian Piasecki.

Chrobry: Michał Szromnik - Michał Ilków-Gołąb, Oliver Práznovský, Kamil Juraszek, Przemysław Stolc -Miłosz Kozak (77' Robert Mandrysz), Krzysztof Kubica, Szymon Drewniak, Maksymilian Banaszewski, Marcel Ziemann (61' Damian Piotrowski) - Mikołaj Lebedyński (85' Damian Kowalczyk).

żółte kartki: Mularczyk, Beneta - Kubica, Juraszek, Stolc.
czerwona kartka: Piotr Polczak (40. minuta, Zagłębie, za faul taktyczny).