1 liga: Chrobry pokonał lidera, ale na baraże o Ekstraklasę to za mało

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2020-07-25 19:43 | Zmodyfikowano: 2020-07-25 19:49

W ostatniej kolejce pewni swego byli piłkarze Miedzi, którzy zajęli piąte miejsce i zagrają jeszcze o awans do Ekstraklasy. Legniczanie zremisowali z GKS Jastrzębie 1:1. Gospodarze prowadzili od 27 minuty po golu Macieja Śliwy. Dla GKS wyrównał Kamil Szymura z rzutu karnego w 50 minucie.

O sporą stawkę walczył natomiast Chrobry, który w przypadku własnego zwycięstwa i braku wygranej Termalici zagrałby w barażach. Głogowianie swoje zadanie wykonali i pokonali na wyjeździe Podbeskidzie 1:0 po tym jak z rzutu karnego w 71 minucie trafił Michał Ilków-Gołąb. Radość Chrobrego trwała jednak krótko, bo dwie minuty później napłynęły wieści z Niecieczy gdzie gospodarze objęli prowadzenie w starciu z Odrą Opole i nie oddali go już do końca wygrywając 1:0. Chrobry skończył zatem sezon na 7 miejscu.

Bezpośredni awans do Ekstraklasy wywalczyły Stal Mielec i Podbeskidzie. W barażach Warta Poznań zagra z Bruk-Betem Termalicą, a Miedź Legnica zmierzy się na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Zwycięzcy tych spotkań zmierzą się w decydującym spotkaniu.