Wieczór zDolnego Śląska: O jeden most za daleko? [POSŁUCHAJ]

Maciej Sas, mk | Utworzono: 2020-08-11 21:47 | Zmodyfikowano: 2020-08-11 21:49
A|A|A

fot. Andrzej Mastalerz/fotopolska.eu ( CC-BY-SA 2.0)

Podobno część jego konstrukcji chcą wysadzić producenci 7 części filmu „Mission: Impossible" z Tomem Cruisem w roli głównej agenta Ethana Hunta. Podobno pomoc w tym obiecali im jak mówi w wywiadach reżyser i scenarzysta filmu Christopher McQuarrie „dobrzy ludzie z Polski".

W obronie podobno zabytkowego mostu stanęły rzesze Dolnoślązaków i wielbicieli zabytków techniki z całej Polski. Co tu jest prawdą, a co nie?

I dlaczego tak po macoszemu traktuje się w Polsce zabytki techniki?

O tym w „Wieczorze zDolnego Śląska Maciej Sas rozmawiał z trzema gośćmi:

  • Patrykiem Wildem, przewodniczącym Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
  • Danielem Gibskim, zastępcą Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu
  • Arkadiuszem Försterem, historykiem sztuki, przewodnikiem po Wrocławiu i Dolnym Śląsku człowiekiem, który przez ostatnie lata zajmował się zawodowo zabytkami techniki

POSŁUCHAJ:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Komentarz został usunięty
2020-08-17 14:34:20
z adresu IP: (114.188.xxx.xxx)
Ocena: 25
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2020-08-17 14:33:36
z adresu IP: (114.188.xxx.xxx)
Ocena: 29
Komentarz został usunięty
~Noema
2020-08-17 14:32:38
z adresu IP: (114.188.xxx.xxx)
Ocena: 22
No i pięknie pokasowano komentarze wsiocławskiego świra. Brawo Redakcja! Jego bluzgi hurtem wylatują do kosza na "Gazecie Wocławskiej", "Rynku Kolejowym", czas na i ten portal.
~Komentarz został usunięty
2020-08-17 14:20:08
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -24
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2020-08-16 22:17:42
z adresu IP: (121.132.xxx.xxx)
Ocena: 27
Komentarz został usunięty
~Panicz z Warszawy
2020-08-16 22:16:46
z adresu IP: (121.132.xxx.xxx)
Ocena: 29
Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie są tu zbyt biedni, a Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Mirska, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.
~Komentarz został usunięty
2020-08-16 22:16:29
z adresu IP: (121.132.xxx.xxx)
Ocena: 28
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2020-08-16 22:11:20
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -26
Komentarz został usunięty
~Krzysztof Czarnecki
2020-08-16 22:09:49
z adresu IP: (121.132.xxx.xxx)
Ocena: 25
Apeluję do wszystkich złomiarzy w okolicy. Nie rozbierajcie tej linii! Nie rozbierajcie świeżo wyremontowanych torów do Sobótki!! Nie rozbierajcie ich, tylko wysadzajcie!!! Będzie szybciej.
~wsiur z Kobierzyc
2020-08-16 22:09:31
z adresu IP: (121.132.xxx.xxx)
Ocena: 23
Podobno w Sobótce znów zrobili wystawkę nowiutkich szyn i podkładów przy linii kolejowej. Zaprzegać chaopy konie do wozów i jechać, bo inni wezmą!
~Marek Kramarz
2020-08-16 22:09:12
z adresu IP: (121.132.xxx.xxx)
Ocena: 21
Jakby nie finansowano drogich muchowozów z Wrocławia do Zgorzelca, to byłyby i pociągi do Lwówka (którymi jeździ mnóstwo ludzi), jak i do innych miejscowości. Linia kolejowa do Lwówka Śląskiego uważana jest za jedną z najpiękniejszych w Polsce. To wstyd, że województwo tak zaniedbało tę trasę!
~@Jarosław Kaczyński
2020-08-16 22:08:47
z adresu IP: (121.132.xxx.xxx)
Ocena: 23
Trzeba mu pomóc, nie bądźmy obojętni na los asfaltowej ścieżki rowerowej Wsiocław - Sobótka.
~Jarosław Kaczyński
2020-08-16 22:08:21
z adresu IP: (121.132.xxx.xxx)
Ocena: 22
Troll z Wrocławia Nie dobije dzisiaj nawet do 200.. :/
~Komentarz został usunięty
2020-08-16 22:07:57
z adresu IP: (121.132.xxx.xxx)
Ocena: 21
Komentarz został usunięty
~@Jarosław Kaczyński
2020-08-16 21:28:19
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -24
Trzeba mu pomóc, nie bądźmy obojętni na los asfaltowej ścieżki rowerowej JG - Zebrzydowa!
~Jarosław Kaczyński
2020-08-16 21:25:54
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -21
Troll Nie dobije dzisiaj nawet do 200.. :/
~Komentarz został usunięty
2020-08-16 21:24:39
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -23
Komentarz został usunięty
~kolejarz
2020-08-16 21:19:42
z adresu IP: (221.155.xxx.xxx)
Ocena: 28
To prawda. Po co niby Niemcy mieliby jeździć do jakiegoś Wrocławia na imprezy kulturalne w języku polskim, skoro u siebie mają dużo więcej imprez i po niemiecku? Wrocław to wiocha przy Dreźnie i Berlinie, pustynia kulturalna. Kto zapłaci za te muchowozy? Nawet jak jakiś Niemiec musi pojechać do Wrocławia to bierze własne auto i korzysta z autostrady, gdyż podróżnych z Niemiec odstrasza bydło z podzgorzeleckich wiosek okupujące pociągi do Drezna i zachowujące się w wulgarny sposób. Mieszkańcy Dolnego Śląska potrzebują pociągów, które dowiozą ich do pracy i szkoły, a nie jakichś kretyńskich połączeń do Drezna. Niemcy lubią jeździć na wycieczki, ale w góry - wystarczy popatrzeć na liczbę połączeń z Drezna w Czeskie Karkonosze, Góry Izerskie czy do Czeskiej Szwajcarii. A u nas Karkonosze nie mają ANI JEDNEGO!!! bezpośredniego połączenia z Dreznem czy Berlinem. Mimo że są to najatrakcyjniejsze góry blisko niemieckiej granicy. Normalnie trzeci świat! Nikt normalny nie będzie jeździł na imprezy kulturalne do jakiegoś Wrocławia, bo dużo więcej imprez Niemcy mają u siebie. Gór nie mają ale nie przyjadą, bo nie ma pociągów, więc zamiast nas cały ruch turystyczny z Niemiec przejmują o wiele praktyczniejsi Czesi. A Polaczkom jak zwykle kasa przecieka przez palce.
~cyklista kolarz
2020-08-16 21:19:23
z adresu IP: (221.155.xxx.xxx)
Ocena: 29
Linia turystyczna, wokół Park Krajobrazowy Doliny Bobru. Czekasz z rowerem wieczorem na ostatni pociąg powrotny a tu zamiast szynobusu przyjeżdża mały busik na 20 miejsc, gdzie ledwo człowiek się zmieści a co dopiero z rowerem. Oczywiście możesz tylko pocałować klamkę, radź sobie sam, a chamski konduktor jeszcze odpowiada, że jego to nic nie obchodzi. Szynobus na jakiejś linii doznał awarii więc zabierano ten z Lwówka i takie rzeczy zdarzały się nagminnie bez żadnej informacji w rozkładzie. W ten sposób Koleje Dolnośląskie za czasów Rachwalskiego wygasiły frekwencję na tej malowniczej trasie a potem w ogóle zlikwidowały wszystkie pociągi. Koleje Dolnośląskie to najbardziej dziadowska spółka kolejowa w Polsce!!!
~wrocławiak
2020-08-16 21:19:04
z adresu IP: (221.155.xxx.xxx)
Ocena: 22
Dolny Śląsk ma ważniejsze potrzeby kolejowe niż jakiś Wsiocław, to przede wszystkim remont ważnych turystycznie linii do Karpacza, Kowar i Lwówka.
~cyklista kolarz
2020-08-16 21:08:13
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -27
Zróbcie porządną ścieżkę rowerową Jelenia Góra - Zebrzydowa a nie jakieś ogryzki do pilchowic! Ścieżka powinna być solidna, asfaltowa, bo tylko asfaltowa jest gładka i się nie pyli.
~pieszy z Pieszyc
2020-08-16 20:49:31
z adresu IP: (221.155.xxx.xxx)
Ocena: 31
Dobrze że u nas w Pieszycach nie ma pociągów. Piekło dla pasażerów!!! Apeluję do marszałka województwa odpuście sobie remont torów do Sobótki.Tu nikt nie chce pociągów. Ratujcie to co już się psuje, czyli linię do Lwówka!
~bekacz z tramwaju
2020-08-16 20:49:13
z adresu IP: (221.155.xxx.xxx)
Ocena: 25
Wsiocław Wsiebodzki - Wsiobudka - Wsidnica. Znacie gdzieś kolej "aglomeracyjną", która łączyłaby trzy wioski? To nadaje się jedynie do Księgi Rekordów Guinessa :DDDD
~Ślązak z Katowic
2020-08-16 20:48:51
z adresu IP: (221.155.xxx.xxx)
Ocena: 23
We Wrocławiu powinny powstać 4 linie kolei aglomeracyjnej: - Wsiocław Wsiebodzki - Wsiobudka - Wsidnica; - Oborniki Dolnośląskie - Stolec; - Świniary - Sołtysowice; - Muchobór - Gaj (specjalna leśna kolej aglomeracyjna dla kleszczy i much). Beka na maksa z wsioków.
~@psychozgorzelec
2020-08-16 16:46:08
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -31
Pełna zgoda! Właśnie dla tego zostały zlikwidowane pociongi do lwuwka. I Marczowa i Płakowic też. Na szczęście dobrzy miejscowi zdążyli rozkraść tory, więc powrotu tego bydła o którym piszesz nie będzie.
~Komentarz został usunięty
2020-08-16 13:23:58
z adresu IP: (126.161.xxx.xxx)
Ocena: 24
Komentarz został usunięty
~Marek Kramarz
2020-08-16 00:32:10
z adresu IP: (126.26.xxx.xxx)
Ocena: 26
Co za szalony pomysł na zgodę co do wysadzenia zabytkowego mostu. Powstał tylko w jakiejś bezmozgowej wsiocławskiej głowie.
~Marek Kramarz
2020-08-16 00:29:37
z adresu IP: (126.26.xxx.xxx)
Ocena: 22
Co za szalony pomysł na zgodę co do wysadzenia zabytkowego mostu. Powstał tylko w jakiejś bezmozgowej głowie.
~Marek Kramarz
2020-08-16 00:29:21
z adresu IP: (126.26.xxx.xxx)
Ocena: 24
Co za szalony pomysł na zgodę co do wysadzenia zabytkowego mostu. Powstał tylko w jakiejś bezmozgowej wsiocławskiej głowie.
~Marek Kramarz
2020-08-16 00:06:22
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: -26
Co za szalony pomysł na zgodę co do wysadzenia zabytkowego mostu. Powstał tylko w jakiejś bezmozgowej głowie.
~Komentarz został usunięty
2020-08-15 22:14:20
z adresu IP: (121.172.xxx.xxx)
Ocena: 25
Komentarz został usunięty
~psychowągrowiec
2020-08-15 22:13:38
z adresu IP: (121.172.xxx.xxx)
Ocena: 23
Tylko kury i kaczki będą miały świetny dojazd na targ do Wrocławia na Wsiebodzkim. A co z sudeckimi kurortami Karpaczem, Świeradowem, Lwówkiem, gdzie mieszkańcy potrzebują pociągów???
~psychowsiocek
2020-08-15 22:13:09
z adresu IP: (121.172.xxx.xxx)
Ocena: 24
pociągi we Wrocławiu to wielka porażka pod względem hałasu i zajmowanie infrastruktury potrzebnej dla kolei konnej.
~psycholwówek
2020-08-15 21:43:08
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -24
kręci się jak śmigło samolotu. A pociągów do Lwówka jak nie było, tak nie ma. I nie będzie. Nawet do Płakowic. Nawet do Biedronki w Płakowicach. Tam też pociąg nie dojedzie.
~Marcin Medyk
2020-08-15 21:18:53
z adresu IP: (221.155.xxx.xxx)
Ocena: 32
Szanowni Państwo! W związku z opisaną na portalu Lwowecki. info w artykule "Jak promuje się Lwówek Śląski" sprawą mieszkańca Wrocławia od dłuższego czasu dokonującego aktów wandalizmu i chuligaństwa w internecie dotyczących miasta Lwówek Śląski (chuligan ów dokonuje zmian ośmieszających Lwówek Śląski w Wikipedii i na Mapach Google, pisze komentarze obrażające Lwówek i jego mieszkańców, zniesławia różne osoby publiczne z Lwówka i okolic itd.), prosimy o zgłaszanie wszystkich komentarzy obrażających Lwówek do najbliższej jednostki policji (łącznie z dowodami takich działań w postaci screenów lub linków do stron). Policja zna już dane tego chuligana a obecnie jest na etapie zbierania dowodów. Jako prawnik (adres mojej kancelarii prawnej: Kluczbork, ul. Krakowska 22) jestem bezpośrednio zaangażowany w tę sprawę. Państwa pomoc na pewno usprawni pracę policji i przyczyni się do szybszego złapania i osądzenia sprawcy chuligańskich wybryków. Przypomnę, że brak udzielenia informacji policji o czynach łamiących prawo w przypadku posiadania takich informacji, może wiązać się z konsekwencjami prawnymi dla osób, które takich informacji nie udzieliły. Z poważaniem, adwokat Marcin Medyk kancelaria prawna w Kluczborku
~Rozsądny
2020-08-15 21:18:24
z adresu IP: (221.155.xxx.xxx)
Ocena: 23
Proszę administrację o blokowanie wpisów osób z Wrocławia, których jedynym celem jest obrażanie innych i wypisywanie wulgaryzmów. To forum zamienia się w rynsztok. Proszę zastanowić się nad wyłaczeniem możliwości komentowania. Nie chcemy czytać tych obrzydliwych komentarzy hejtujących Lwówek.
~Normalny
2020-08-15 21:18:03
z adresu IP: (221.155.xxx.xxx)
Ocena: 25
Kiedy w końcu pociągniecie do odpowiedzialności karnej tego obłąkańca z Wrocławia co wypisuje hejty o Lwówku pod każdym artykułem o kolei. Ten człowiek być może jest psychicznie chory i może trzeba mu pomóc.
~@Psychiatra
2020-08-15 20:37:24
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -26
Tu Szpital w Choroszczy. Zatrudniamy najlepszych specjalistów, leczymy najcięższe przypadki. Z wyjątkiem jednego. W pełni zgadzamy się z Pańską diagnozą, doktorze. W wyniku wnikliwej obserwacji pacjenta dodamy, że wykazuje on rozwój intelektu na poziomie czterolatka. Nie jest zdolny nawet do sformułowania własnych myśli, jedyne co potrafi, to kopiować i naśladować jak małpy i papugi. Tę obserwację potwierdził jeden ze znanych specjalistów na innym forum. Byle do 300. Czas goni, co słusznie zauważył doktor Statystyk. Pozdrawiamy, Szpital w Choroszczy. Zatrudniamy najlepszych specjalistów, rozwiązujemy najtrudniejsze przypadki.
~Raxo
2020-08-15 20:08:05
z adresu IP: (118.111.xxx.xxx)
Ocena: 23
Troll wsiocławski na tym forum mieszka / brudne łapki ma koleżka / siedzi tu noce i ranki / w pocie czoła składa rymowanki / gdy gębę zamknąć mu próbują / nowe nicki trolla się klonują / gdy dać im na wstrzymanie / troll rozkręca nową kampanie / taka już natura trolla / musi uchodzić za idola
~Raxo
2020-08-15 20:07:52
z adresu IP: (118.111.xxx.xxx)
Ocena: 22
Troll wsiocławski na tym forum mieszka / brudne łapki ma koleżka / siedzi tu noce i ranki / w pocie czoła składa rymowanki / gdy gębę zamknąć mu próbują / nowe nicki trolla się klonują / gdy dać im na wstrzymanie / troll rozkręca nową kampanie / taka już natura trolla / musi uchodzić za idola
~Grzegorz Koles
2020-08-15 20:03:11
z adresu IP: (118.111.xxx.xxx)
Ocena: 24
Wsioki z Wrocławia jak przyjeżdżają do Jeleniej Góry to wszędzie syf zostawiają.W restauracjach,w parkach i wszędzie gdzie się nie pojawią.Co to za bydło,kto je spłodził?
~Juliusz Słowacki
2020-08-15 20:00:30
z adresu IP: (118.111.xxx.xxx)
Ocena: 25
A w Sobótce praca wre, właśnie tory robią się. Jeden tor? Nie! Cztery tory!!! Do sołtysa wprost obory. U sołtysa bimber dają, wszystkie wsiury się zjeżdżają. Jest promocja za złotówkę, Super! Zostanie na wódkę.
~Adam Mickiewicz
2020-08-15 20:00:06
z adresu IP: (118.111.xxx.xxx)
Ocena: 22
My w Sobótce pracę mamy Właśnie szyny rozkręcamy Tu szyneczka, tam śrubeczka Aż uzbiera się wódeczka My pociągów tu nie chcemy Przeciw nim protestujemy Bo rozkręcać co będziemy? Z odwodnienia tu pomrzemy!
~Raxo
2020-08-15 18:55:25
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -31
Troll na tym forum mieszka / brudne łapki ma koleżka / siedzi tu noce i ranki / w pocie czoła składa rymowanki / gdy gębę zamknąć mu próbują / nowe nicki trolla się klonują / gdy dać im na wstrzymanie / troll rozkręca nową kampanie / taka już natura trolla / musi uchodzić za idola
~czytelnik RK z Lubina
2020-08-15 15:54:55
z adresu IP: (118.111.xxx.xxx)
Ocena: 25
Czy każda dyskusja o kolejach musi być gnojona przez tego wsiocławskiego niedorozwiniętego cw.ela? Czy portal nie może go zablokować tak jak blokuje przeciwników partii? Jakiś totalny zjeb co za każdym razem przekleja te same deb.ilskie komentarze i zmienia co chwilę IP. Mamusia i tatuś na pewno są z niego dumni. Nikogo tutaj nie interesuje jakaś Sobótka, nie obrażając jej mieszkańców. Naprawdę niektórymi wpisami tego tum.ana powinna zająć się prokuratura.
~Natalia Trefler
2020-08-15 15:54:12
z adresu IP: (118.111.xxx.xxx)
Ocena: 20
Obserwuję chamskie zachowania konduktorów KD w pociągach prawie każdego dnia na trasie Legnica - Wrocław. Za co oni chcą podwyżki? Za nieprofesjonalizm i brak kultury? Dobrze opłaca się wysoko wykwalifikowaną kadrę, a nie prostaków wziętych prosto z ulicy, którzy zupełnie do niczego się nie nadają.
~Marcin Medyk
2020-08-15 15:53:05
z adresu IP: (118.111.xxx.xxx)
Ocena: 28
Szanowni Państwo! W związku z opisaną na portalu Lwowecki. info w artykule "Jak promuje się Lwówek Śląski" sprawą mieszkańca Wrocławia od dłuższego czasu dokonującego aktów wandalizmu i chuligaństwa w internecie dotyczących miasta Lwówek Śląski (chuligan ów dokonuje zmian ośmieszających Lwówek Śląski w Wikipedii i na Mapach Google, pisze komentarze obrażające Lwówek i jego mieszkańców, zniesławia różne osoby publiczne z Lwówka i okolic itd.), prosimy o zgłaszanie wszystkich komentarzy obrażających Lwówek do najbliższej jednostki policji (łącznie z dowodami takich działań w postaci screenów lub linków do stron). Policja zna już dane tego chuligana a obecnie jest na etapie zbierania dowodów. Jako prawnik (adres mojej kancelarii prawnej: Kluczbork, ul. Krakowska 22) jestem bezpośrednio zaangażowany w tę sprawę. Państwa pomoc na pewno usprawni pracę policji i przyczyni się do szybszego złapania i osądzenia sprawcy chuligańskich wybryków. Przypomnę, że brak udzielenia informacji policji o czynach łamiących prawo w przypadku posiadania takich informacji, może wiązać się z konsekwencjami prawnymi dla osób, które takich informacji nie udzieliły. Z poważaniem, adwokat Marcin Medyk kancelaria prawna w Kluczborku
~@Lwówczanin
2020-08-15 15:49:52
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -23
Superskład! I inne na tym kanale też super! Zwłaszcza te na Magistrali Płakowickiej!
~wieprz ze Świniar
2020-08-15 15:14:28
z adresu IP: (118.111.xxx.xxx)
Ocena: 21
Wrocławianie oczekują bazaru, gdzie można kupić tanią marchewkę, używane portki i różne klamoty z szabru, a nie dworca. I tak nikogo tu nie stać na bilety na pociąg.
~wsiocławiak wszawiak
2020-08-15 15:14:08
z adresu IP: (118.111.xxx.xxx)
Ocena: 24
U nas we wsiocławiu ludzie są tak głupi, że piszą tutaj brednie o Lwówku! Zazdroszczą ludziom pięknego miasta, radości z życia, dobrobytu. My wsiocławskie słoiki też chcemy tak żyć ale nie potrafimy bo jesteśmy zakompleksieni, zacofani i prymitywni!
~Wrocławiak
2020-08-15 15:13:40
z adresu IP: (118.111.xxx.xxx)
Ocena: 21
Ktoś z wsiocławia sabotuje kolej w województwie rozkręca je skacze pod pociagi włącza hamulec Tej pеd.alskiej holocie zakazac jazdy pociągami I woolege zakazac pisania bzdur na temat Lwówka.
~Lwówczanin
2020-08-15 15:03:37
z adresu IP: (82.103.xxx.xxx)
Ocena: -23
Patrzcie jaki skład o jaaaaa! youtube(kropka)com/watch?v=i7Sa8NZ0mj8
~Magdalena Cywicka
2020-08-15 13:32:13
z adresu IP: (121.172.xxx.xxx)
Ocena: 23
Proszę popatrzeć skąd ten pociąg jechał. Z Wrocławia! Pasażerowie z tego miasta bez przerwy albo by srali, albo szczali. Najgorsze śmierdzіele w pociągach. Pociągi wyjeżdżające z Wrocławia już na starcie mają zawalone kible gównem, cuchną knyszą i innymi zabużańskimi "zapachami". Mimo że po powrocie np. z Jeleniej Góry były czyste. Wiem jak jest, bo pracuję w KD jako konduktorka. Niestety, ale jak pasażerowie zachowują się jak bydło, to i traktuje się ich jak bydło. Proszę nie mieć pretensji do obsługi pociągu.
~bekacz z tramwaju
2020-08-15 13:31:49
z adresu IP: (121.172.xxx.xxx)
Ocena: 31
Wsiocław Wsiebodzki - Wsiobudka - Wsidnica. Znacie gdzieś kolej "aglomeracyjną", która łączyłaby trzy wioski? To nadaje się jedynie do Księgi Rekordów Guinessa :DDDD
~Jacek Kaźmierczak
2020-08-15 13:31:25
z adresu IP: (121.172.xxx.xxx)
Ocena: 25
Wbijcie sobie do łba tępe gów.niarze, że żadnej kolejki do Sobótki nie będzie. Mieszkańcy Dolnego Śląska nie będą finansować kolejnych bieda promocji dla kmiotów z Wsiocławia, których nie stać na bilety kolejowe. Natomiast zostanie wyremontowana linia kolejowa do Lwówka Śląskiego, bo potrzebują jej mieszkańcy i jest dużo atrakcyjniejsza turystycznie niż jakaś linia do Wsiobudki po krzakach. Zajarzyłeś tępoto? To przestań spamować wszystkie portale swoją zasr.aną Sobótką!
~Szpital w Choroszczy
2020-08-15 08:43:30
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -27
Przepraszamy za naszego pacjenta trolla lwóweckiego, znów miał nawrót choroby, medycyna jest bezsilna. Jednocześnie prosimy, może mu ktoś podesłać schemat stacji Płakowice? Miałby zajęcie na noc, pasy nie pomagają. Pozdrawiamy, Szpital w Choroszczy
~Dominika Styrna
2020-08-15 04:35:56
z adresu IP: (121.132.xxx.xxx)
Ocena: 25
A ci dalej swoje!!!... Dajcie, że już spokój z tym Wsiocławiem!!!!!!!!!!!!!!!!! Jest tyle ważniejszych spraw w tym województwie, np. remont przepięknej linii do Lwówka!!!!!!!!!!!...
~Kamil Styrna
2020-08-15 04:35:02
z adresu IP: (121.132.xxx.xxx)
Ocena: 23
Nie jestem ani z Wrocławia ani ze Świdnicy. Ale na zmianę mieszkam w obu miastach. Krótka piłka; Wrocław to główny śmietnik dolnośląskiej ziemi. Brud, smród, prostactwo. Nie wielu zostało rodowitych wrocławiaków. Miłych, kulturalnych i przede wszystkim inteligentych. Większość to hołota z zabużańskich wsi. Pato-kołchoz. Wstyd mieć taką stolicę województwa.
~wrocławianin zza Buga
2020-08-15 04:33:54
z adresu IP: (121.132.xxx.xxx)
Ocena: 25
Jak to możliwe, że w XXI wieku ktoś jeszcze korzysta w codziennych dojazdach z wozu konnego? Przecież taki koń może ponarabiać wszędzie i kto to później posprząta? W dodatku słyszałam, że z wozu spadają pijani w sztok pasażerowie, którzy również potrafią załatwić się w miejscu publicznym lub obrzucać pustymi butelkami przechodniów. Nie wyobrażam sobie, żeby takie coś kursowało z Wsiocławia do Wsiobudki. Panie marszałku! Proszę natychmiast przerwać reaktywację linii do Sobótki i nie robić pośmiewiska z naszego Knyszogrodu! Już i tak cała Polska śmieje się z niego jak z drugiego Wąchocka, teraz będzie się śmiał cały świat!
~wieśniara ze Świniar
2020-08-15 01:57:39
z adresu IP: (121.140.xxx.xxx)
Ocena: 20
Podobno w Sobótce znów zrobili wystawkę nowiutkich szyn i podkładów przy linii kolejowej. Zaprzegać chopy konie do wozów i jechać, bo inni wezmą!
~Komentarz został usunięty
2020-08-15 01:55:39
z adresu IP: (121.140.xxx.xxx)
Ocena: 23
Komentarz został usunięty
~Wiktoria Piracka
2020-08-15 01:55:15
z adresu IP: (121.140.xxx.xxx)
Ocena: 24
Na szczęście u nas ten koszmar z koleją nie istnieje. Wiem, co mówię, bo jestem z Sobótki. My tu tyle lat, tyle lat musieliśmy znosić te katusze. Tego nawet nie da się opisać prostymi słowami. Dosłownie udręka. Nikomu nie życzę takiego cierpienia, nawet swoim wrogom. Od kiedy tylko wzięli sobie te przeklęte pociągi, aż zachciało się żyć. Nasza miejscowość stała się oazą ciszy i spokoju. Nasze dzieci zaczęły się prawidłowo rozwijać, znikła troska o ich bezpieczeństwo. Nie chowają się już po szafach czy gołębnikach na przeraźliwy gwizd nadciągającego potwora na torach. Trzoda nabrała apetytu, w lesie grzyby obrodziły, rzeki się zarybiły, łąka porosła koniczyną, w stawach znów kumkają żaby. I kazania można w skupieniu wysłuchać, i nowennę odmówić, i na zebraniu wiejskim się wypowiedzieć. Bez kropli na uspokojenie i na bezsenność. Bez ciągłego lęku o zderzenie, wykolejenie, czy potrącenie na przejeździe. Nawet bociany przyleciały, spłoszone wybuchem lokomotywy w 1987 r. Po tym zdarzeniu ludzie do dzisiaj żyją w traumie. Oby to okropieństwo już nigdy do nas nie wróciło. Niech inni się mordują z tymi przeklętymi pociągami. My teraz walczymy o asfaltową ścieżkę rowerową, żeby połączyła Wrocław ze Ślężą. Tanio, ekologicznie i bezpiecznie, bez hałasu, płoszenia zwierzyny, czy najeżdżania na ludzi. Wolimy asfaltową, bo się nie pyli i jest gładka. Biedni turyści z Wrocławia, którzy do nas przyjeżdżają, bardzo sobie chwalą, bo na pociąg i tak ich nie stać.
~czytelnik RK z Lubina
2020-08-15 01:02:19
z adresu IP: (121.140.xxx.xxx)
Ocena: 22
Moderator! Gdzie ty kurka jesteś? Usuń głupie komentarze i zablokuj wieśków z Wsiocławia, którzy notorycznie piszą spamowe antylwóweckie komentarze, zamiast pucować dryndę i kunia, bo jutro będzie znowu wstyd jechać na szaberplac na Wsiebodzkim sprzedać ukradzione szyny z linii do Sobótki, brudne majtki teściowej albo kupić obierki od ziemniaków do śmierdzącej knyszy z koronawirusem.
~byłem
2020-08-15 01:01:46
z adresu IP: (121.140.xxx.xxx)
Ocena: 22
Zachęcony komentarzami pojechałem do tego całego Drezna pół roku temu. Niedziela wydawałoby się szczyt turystyczny. Na pokładzie dwoje dziadków z jakiejś przesiadki, ja i kierpoć. Na początek wyjeżdżaliśmy z Wrocławia przez coś w rodzaju wysypiska, trawsko wymieszane ze śmieciami. Chojnów, Pieńsk pozarastane perony, w Pieńsku pies na peronie chciał zagryźć konduktora mały agresywny kundel, chyba nikt tam nie chodzi. Bolesławiec z perspektywy wiaduktu ni rów to ni ściek, jakaś brudna maź płynie, widoki żadne. Wiadukt w Pilchowicach albo linia do Szklarskiej bez porównania ciekawsza. Zgorzelec myślałem że to jakiś slums. Waląca się ruina, miejscowe żule obrzucają butelkami pociąg. Kierpoć nawet nie czekał na rozkładową godzinę odjazdu. Obok poniemieckie szroty pościągane za grosze. Węgliniec wsiadł jakiś burak chyba kolejarz, poszedł się przywitać z kierpociem - jakiś podstarzały grzyb, na mordzie wypisane że pracował na kolei. Wcisnął mu chyba 2 złote, biletu nie dostał bo i po co. Wrocław Nowy Dwór to nie dwór tylko chlew, jakieś dzieci koło przejazdu kolejowego, na peronie jakiś MK o wyglądzie lekko upośledzonego z aparatem biegał raz z jednej raz z drugiej strony. Zebrzydowa dziadki wysiedli (mówili, że na grzyby, ale w lutym?), pod dworcem pełno łebków 15-16 lat z piwskiem, rzucanie k... h..., jakieś wyzwiska w stronę kolejarza i zaczepki dziaków. Jędrzychowice wsiadły 2 osoby z rowerami, kier nawet do nich nie podszedł. Zagadałem ich bo siedziałem na środku szynobusu, mówili że jadą do Goerlitz po coś do picia bo od Zgorzelca darmowo. Goerlitz wysiadam na chwilę, zresztą jako ostatni pasażer (w sumie byłem już tylko ja i dwaj rowerzyści). Robię zdjęcie to jeszcze kierpoć stara fleja, koszula rozchełstana niemyty od tygodnia coś do mnie burczy klnie wyśmiewa. Niemcy stoją na peronie, cóż mogę powiedzieć - wstyd. Dalej juz nie jechałem, odechciało mi się. Poszedłem na miasto zobaczyć co tam fajnego. Za mną na każdym kroku oglądanie się, chyba dawno tu nikogo z plecakiem nie widzieli. Miasto jak miasto, może kiedyś było ładne, teraz dziura zabita dechami. Kto mógł to wyjechał. Z powrotem wróciłem pieszo przez most. Cały Zgorzelec narąbany, po bramach pełno ludzi z piwskiem, na stacji i przy rampie królowało tanie wino. Brzydkie elewacje, odrapane domy, śmieci dokoła, brud. Wychodząc koło dworca ktoś rzucił w moją stronę i rowerzystów butelkę. Pod dworcem pełno rozkładów busów, nawet w niedzielę jeżdżą. Czekali na te autobusy ludzie. Porozmawiałem z miejscowymi mówią że tymi pociągami do Drezna jeżdżą tylko konduktorzy i czasem jakiś Niemiec jak się zgubi. Olałem pociąg mimo że miałem turystyczny i wróciłem PKS przez Jelenią Górę za podobne pieniądze. Osobliwa przygoda ale nikomu bym nie polecił jazdy na to zadupie.
~Trolling wrocławski
2020-08-15 01:01:25
z adresu IP: (121.140.xxx.xxx)
Ocena: 25
Z niepokojem obserwuję w internecie, w komentarzach związanych z kolejnictwem, działania mające na celu obrażenie i zdyskredytowanie linii kolejowej nr 283 Jelenia Góra - Lwówek Śląski oraz osób zaangażowanych w działania mające na celu przywrócenie pociągów na tej linii. Słusznie i zgodnie z prawdą zarzuca się przede wszystkim Urzędowi Marszałkowskiemu i Kolejom Dolnośląskim: zniszczenie przewozów pasażerskich na trasie Jelenia Góra - Lwówek Śląski. Przewozy te zawieszono z racji rzekomo katastrofalnego stanu linii 283 za którą odpowiada przecież Urząd Marszałkowski. Samorząd wojewódzki wprawdzie nie jest jej właścicielem, ale ma pełne prawo a wręcz obowiązek dokonać remontu infrastruktury, jednak udaje że nie ma interesu by o linię dbać i ją remontować. Kolejnym tematem jest podparte wieloma danymi faworyzowanie Wrocławia przez UMWD i KD jako kierunku przewozów kolejowych kosztem innych miast. Wrocław jako główny ośrodek miejski, przemysłowy, naukowy i turystyczny województwa nie jest jedynym generatorem ruchu kolejowego, a mimo to nieproporcjonalnie więcej pociągów go obsługuje. Wynika to z dyskryminacji mniejszych ośrodków i celowym zmniejszaniu ich potencjału pasażerskiego i potoków jakie generują. Trolling polega przede wszystkim na powtarzaniu nieprawdy, przekłamań i pomówień na powyższe tematy. Na ogólnodostępnych portalach komentowany jest i powielany po kilka, kilkadziesiąt razy. Praktyką jest podszywanie się pod użytkowników forów czy osoby działające dla dobra kolei w regionie, lokalnych samorządowców itd. w celu ich zdyskredytowania. Komentarze osoby (osób) które się tego dopuszczają są zgłaszane i minusowane, a mimo to wpisy te są ponownie zamieszczane. Gros komentarzy pochodzi z tzw. “spamerskich” adresów IP co wskazuje na celowe i złośliwe działanie.
~fuj!
2020-08-15 01:00:55
z adresu IP: (121.140.xxx.xxx)
Ocena: 22
Znacie podanie o powstaniu pierwszej, historycznej nazwy Wrocławia? Otóż pierwszemu człowiekowi, który przybył na miejsce dzisiejszego Wrocławia, okolica wydała się tak wstrętna i obrzydliwa, że powiedział tylko "Bleee". Po czym usiadł i zwalił klocka (dostał rozwolnienia). Tak powstała nazwa tego miejsca: Blee Sr.ał (która na przestrzeni dziejów ewoluowała w Breslau). A że znane powiedzenie głosi "Miliony much nie mogą się mylić", do tej kupy g... zaczęli ściągać wieśniaki, którzy dobrze czuli się w smr.odzie i założyli osadę. Ta pierwsza, historyczna nazwa Wrocławia do dzisiaj ma swoje odzwierciedlenie w nazewnictwie, bowiem wielu mówi na to miasto "Klocław" zamiast "Wrocław". Nawet nazwa "Klocław" jest bardziej właściwa, bo nawiązuje do historii.
~Marek Robert Hejduk
2020-08-14 23:03:38
z adresu IP: (222.4.xxx.xxx)
Ocena: 23
Linia do Lwówka jest bardzo niewygodna dla Kolei Dolnośląskich i władz Dolnego Śląska, bo: 1. Obnaża brak zainteresowania u władz województwa lokalnymi liniami kolejowymi (wbrew propagandzie, jaką głoszą, że chciałyby już-teraz wyremontować wszystkie linie kolejowe w województwie, podczas gdy faktycznie obecna ekipa nie reaktywowała ANI JEDNEJ linii kolejowej na Dolnym Śląsku), 2. Nieudolność w dbaniu o lokalną infrastrukturę i transport publiczny (w tym brak umiejętności w zdobyciu funduszy unijnych, które właśnie służą takim celom), 3. Arogancję Kolei Dolnośląskich wobec mieszkańców dalszych części Dolnego Śląska, których zwyczajnie mają gdzieś rozsiewając tylko kłamliwą propagandę jak świetnie funkcjonuje kolej na Dolnym Śląsku na podstawie jedynie wrocławskiej kolejki aglomeracyjnej. Dlatego trolle z Kolei Dolnośląskich i magistratu obszczekują, a nawet wulgarnie obrażają wszystkich, którzy krytycznie piszą o kolei na Dolnym Śląsku podając konkretne przykłady i robią szambo pod artykułami na tematy kolejowe, próbując sprowadzić niewygodną dla władz dyskusję do poziomu rynsztoka. Taki poziom kultury dyskusji jest w UMWD i KD. Zresztą gdy nie mają argumentów, a pijar dla władz jest bardzo ważny, to co innego mogą zrobić?
~Grzegorz Koleś
2020-08-14 22:55:32
z adresu IP: (126.26.xxx.xxx)
Ocena: 23
Wsioki z Wrocławia jak przyjeżdżają do Jeleniej Góry to wszędzie syf zostawiają.W restauracjach,w parkach i wszędzie gdzie się nie pojawią.Co to za bydło,kto je spłodził?
~Anna z Milicza
2020-08-14 22:50:45
z adresu IP: (121.132.xxx.xxx)
Ocena: 21
Tylko nie uruchаmiajcie bezpośrednich pociągów z Wrocławia, bo przyjadą tamtejsze wsiury zza Buga i zasyfią i zasrаją całe góry. Właśnie mamy taki przykład na Dolnym Śląsku. Koleje Dolnośląskie uruchomiły ostatnio program "Lato z KD", w ramach którego można pojechać za darmo autobusem nad Stawy Milickie. Efekt? Wrocławska biedota (której jak wiadomo nie stać na normalne bilety) masowo ruszyła na wakacje i co mamy? Zatrutą rzekę Barycz i katastrofę ekologiczną w całej Dolinie Baryczy w której w śmierdzącej wodzie ryby pływają do góry brzuchami. Ostatnie doniesienia mówią, że przyczyną tej olbrzymiej katastrofy są bakterie kałowe.Jak widać, wsiury zza Buga do tej pory nie wiedzą, że istnieje coś takiego jak toaleta i srаją prosto do rzeki (albo myją w niej swoje brudne tyłki). Na efekty nie trzeba było długo czekać.
~Z Sobótki
2020-08-14 22:39:55
z adresu IP: (153.215.xxx.xxx)
Ocena: 24
Nie reagujcie na komentarze, które pisze ten sam, podejrzewam, że chory psychicznie, człowiek z Wrocławia. Osoba ta pewnie nie zdaje sobie sprawy z tego, co robi.
~Z Wągrowca
2020-08-14 22:34:38
z adresu IP: (61.85.xxx.xxx)
Ocena: 28
Zablokujcie komentowanie notoryczny syf przez zjeboow z wsiocławia pod 45 artykulami o kolei jest odrazajaca
~Z Wlenia
2020-08-14 15:39:50
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -23
Artykuł utworzony 11 a psychlwówka nie ma........... już tak się człowiek przyzwyczaił do jego gnoju pod artykułami o kolei że czegoś brakuje :)))))))))))))))))
~3..2..1
2020-08-12 02:34:38
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: -27
Psycholwówek start!!