Pociągi z Kątów Wrocławskich do Wrocławia pojadą co 20 minut

Aleksander Ogrodnik, DK | Utworzono: 2020-08-24 05:41 | Zmodyfikowano: 2020-08-24 06:07
A|A|A

archiwum radiowroclaw.pl

Gmina Kąty Wrocławskie dołoży się do dodatkowych połączeń kolejowych, które pojawią się 30 sierpnia. 1 milion złotych kosztować będzie 9 dodatkowych par pociągów z i do Wrocławia. Łącznie da to aż 32 połączenia dziennie, które sprawią, że pociągi pojawiać będą się w dni robocze na wszystkich 4 stacjach w gminie co 20 minut. Całoroczna umowa na dodatkowe kursy zawarta została 15 marca, czyli jeszcze przed wybuchem epidemii, jednak w związku ze spadkiem ruchu, kursy zostały odwołane. Jak przekonuje jednak Burmistrz Kątów Wrocławskich Łukasz Zbroszczyk gmina chce przedłużenia umowy.

- Nasze porozumienie z Urzędem Marszałkowskim opiewa do końca roku 2020 roku, ale tutaj trzeba podkreślić bardzo dobrą współpracę. Z Kolejami Dolnośląskimi już jesteśmy po rozmowach, że tę współpracę chcielibyśmy kontynuować w roku 2021 - przekonuje Łukasz Zbroszczyk:

Dodaje, że to najbardziej pożądane połączenie do Wrocławia, stąd tutaj wsłuchując się w głos mieszkańców, rzeczywiście podjęliśmy takie próby, żeby tych połączeń było więcej, żeby one były w tych godzinach, gdzie sygnalizują nam mieszkańcy. Tych pociągów, w nowym rozkładzie, będziemy mieli o 9 par więcej na linii Wrocław-Kąty Wrocławskie:

Ponadto gmina planuje połączenie stacji kolejowych siecią ścieżek rowerowych oraz budowę parkingów "parkuj i jedź", które mają zachęcić mieszkańców do przesiadki z auta na rower oraz do pociągu. Termin realizacji tych pomysłów nie jest jeszcze znany. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Seb
2020-09-01 12:10:15
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
????????????????????????tysiące ludzi jeździ pociągami na tej lini . Im więcej tym lepiej .
~Magdalena Cywicka
2020-08-25 21:38:39
z adresu IP: (118.38.xxx.xxx)
Ocena: 20
Zdradzę wam (jako konduktorka Kolei Dolnośląskich), że szykujemy specjalną promocję dla mieszkańców Klocławia jadących do Stolca. Do każdego zakupionego biletu dodajemy gratis papier toaletowy. :))))
~Przemysław Kossakowski
2020-08-25 15:18:26
z adresu IP: (219.241.xxx.xxx)
Ocena: 17
Jeśli chodzi o połączenie Aleksandrowa Kujawskiego z Ciechocinkiem to zgadzam się, że przydałoby się reaktywować na tej trasie pociągi. Dużo ludzi jeździ na tej trasie, ponadto połączenie ma duży walor turystyczny. Na pewno zainteresowanie przejazdami będzie - o to jestem spokojny. Tylko żeby rozkład był dobry. Natomiast jestem sceptyczny odnośnie sensowności drugiego opisanego połączenia. Jakby nie patrzeć, miejscowości na tej trasie to same wsie (największą wśród nich jest Stolec), więc raczej nie będzie dużego zainteresowania przejazdami. Epidemia koronawirusa też zrobiła swoje, wciąż frekwencja w komunikacji publicznej jest mniejsza niż przed nią i od września się to nie zmieni. Na tej trasie wystarczy to co obecnie jeździ, a pieniądze lepiej przeznaczyć na zagęszczenie taktu na liniach w południowej części województwa.
~Klocławianka
2020-08-25 13:44:22
z adresu IP: (121.164.xxx.xxx)
Ocena: 18
Do Stolca chętnie pojadę zwalić klocka, ale nie dalej! Przedłużcie tę linię kolei "aglomeracyjnej" do Obornik!
~wrocławianka
2020-08-24 20:04:21
z adresu IP: (180.182.xxx.xxx)
Ocena: 18
Po godzinie 15 dyskusja toczy się już normalnie, jak w cywilizowanym świecie. Przed godziną 15 najwyraźniej pacjentom DCZP Wrocław załączyli internet. Więc wbił tu jakiś nieuleczalne chory i zaczął wklejać swoje komentarze, myląc Radio Wrocław z gazetą wrocławską czy rynkiem kolejowym.
~trzebniczanka
2020-08-24 20:01:47
z adresu IP: (180.182.xxx.xxx)
Ocena: 19
Już dawno powinni aresztować tego dekla z Wrocławia to co w każdym ogłoszeniu z koleją wypisuje treści obraźliwe i hejty o linii do Lwówka, czy mowa nienawiści bo ktoś jest miasta X czy Y.
~jeleniogórzanka
2020-08-24 18:33:07
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -18
Do godziny 15 dyskusja toczyła się normalnie, jak w cywilizowanym świecie. O godzinie 15 najwyraźniej pacjentom DCZP Wrocław załączyli internet. Więc wbił tu jakiś nieuleczalne chory i zaczął wklejać swoje komentarze, myląc Radio Wrocław z gazetą wrocławską czy rynkiem kolejowym.
~Komentarz został usunięty
2020-08-24 18:00:02
z adresu IP: (114.70.xxx.xxx)
Ocena: 14
Komentarz został usunięty
~kątownik
2020-08-24 15:47:40
z adresu IP: (118.153.xxx.xxx)
Ocena: 14
Jako mieszkaniec Kątów Wrocławskich protestuję przeciwko powrotowi kolei do naszego pięknego miasta. Hałas , spaliny nie są nam potrzebne. Wystarczy to co jest, tzn. Impulsy do Jeleniej Góry.
~Rafał ze Stolca
2020-08-24 15:45:51
z adresu IP: (113.144.xxx.xxx)
Ocena: 12
A czy miłośnicy poniosą konsekwencje kiedy okaże się że do jazdy tymi bzdurnymi pociągami do Kątów nie będzie chętnych? Przypominam że busy i autobusy latają co kilkanaście minut w tych kierunkach, a przystanek w Kątach jest na samym końcu i potem i tak trzeba przesiadać się do busów jeżdżących dalej kompletna głupota i marnowanie pieniędzy. A ile osób dziennie skorzystało by z bezpiecznych ścieżek poprowadzonych po torowiskach. Niech miłośnicy wsiądą na rower i przejadą się DK5 zobaczą jakie to niebezpieczne.
~mieszkaniec
2020-08-24 15:43:55
z adresu IP: (221.150.xxx.xxx)
Ocena: 12
Przy tej ilości przystanków do Kątów będzie się jechać pociągiem min. godzinę. Za długo, szybciej autobusem, samochodem.
~sobótczanka
2020-08-24 15:42:17
z adresu IP: (119.71.xxx.xxx)
Ocena: 11
Panie Sutryk - podaj sens ...wyliczenia , ekonomię tej inwestycji ! Nie porównuj Warszawy i tamtych tras kolejowych z naszym zapyziałym Wrocławiem. W tej cenie lepiej zbudować drogę do gór. Od Karpacza do Szklarskiej, rozładuje ruch a walory widokowe będą konkurować z Alpami. Kolej do Kątów Wsiocławskich to idiotyzm. Trasy rowerowe tak, i autobus szybki z pominięciem wioch. Prostoz Wro do na Mietków, dwa przytanki, BP i Orlen.
~Wiesław z Sołtysowic
2020-08-24 15:39:55
z adresu IP: (61.105.xxx.xxx)
Ocena: 15
Ja się pytam, jaki jest target pasażerski na linie kolejowa Wrocław-Kąty Wrocławskie przez stolec, mokronos i inne wiochy ??? To nie będzie żadna alternatywa dla autobusu wjezdzajacego karkonowska. Ten pociąg zanim dojedzie z na główny minie z 40 min. Czy mamy jakieś zakłady atrakcyjne miejsca pracy na tej trasie ??? Czy ten pociąg ma zebrać ludzi do pracy do Wrocławia obwożąc ich przez pół miasta ??? Grota już stoi zwycięska to bubel za który ktoś powinien siedzieć buforowa z dwoma pasami do skrętu na brochow z buspasem ( ta ulica jest dojazdem do Wrocław wschodni a4 i wow) czy wy wstydu nie macie ??? Jeszcze tu pusty pociag wstawiacie ???
~Tomek z Kątów
2020-08-24 15:36:47
z adresu IP: (114.70.xxx.xxx)
Ocena: 12
Kto będzie do tego dokładał ? Zróbcie ścieżkę dla pieszych i rowerów do Kątów. Sukces będzie większy niż kolej !
~wrocławianka
2020-08-24 15:34:21
z adresu IP: (121.190.xxx.xxx)
Ocena: 28
Bez sensu. Kto będzie jeździł pociągami po jakichś Stolcach i innych kątach? Największa frekwencja na linii 274 jest na odcinku Wałbrzych - Jelenia Góra i tam należy zwiększyć liczbę pociągów. Natychmiast!
~Tersa
2020-08-24 07:53:14
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -17
Bardzo mądrze a odczują to kierowcy we Wrocławiu. Kąty Wr. będą bardziej atrakcyjne dla pozyskania nowych mieszkańców - zawsze dobry układ komunikacyjny napedza gospodarkę.
~Panele wygluszajace
2020-08-24 07:51:22
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -14
Bardzo sie ciesze z pociągów, ale co za tym idzie jest to wielki hałas. Proszę rozważyć panele akustyczne od przejazdu kolejowego Smolec Wrocławska po przystanek Mokronos. Dziękuję
~jeleniogórzanka
2020-08-24 07:28:52
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -25
Należy docenić mądrość wyborców Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, którzy wybrali sobie władze nie dla ich własnych karier, a dla służenia ludziom. Na Dolnym Śląsku to rzadki przypadek.