K. Śmiszek: Mniejszość LGBT jest prześladowana. Liczyliśmy na wsparcie prezydenta Wrocławia

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2020-08-24 09:12 | Zmodyfikowano: 2020-08-24 09:14
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław

Liczyliśmy na większe wparcie ze strony prezydenta Wrocławia dla osób LGBT - mówił w naszym studiu Krzysztof Śmiszek, poseł Lewicy. Chodzi o wywieszenie tęczowej flagi na budynkach urzędu miejskiego. Jacek Sutryk odparł, że na ratuszu jest miejsce tylko na trzy flagi - Wrocławia, Polski i Unii Europejskiej. Szkoda, bo to byłby symboliczny i potrzebny gest - mówił Śmiszek:

Krzysztof Śmiszek dodał też, że temat LGBT jest sztucznie podgrzewany przez rząd. Zdaniem posła Lewicy, to prywatna wojna o schedę po Jarosławie Kaczyńskim, dlatego Zbigniew Ziobro celowo podsyca atmosferę:

Krzysztof Śmiszek dodał także, że on i część posłów jego klubu popełniła błąd głosując za podwyżkami dla parlamentarzystów. Śmiszek dodał, że Lewica wycofała się z tego pomysłu, a temat trzeba odłożyć, być może do kolejnej kadencji:

Posłuchaj rozmowy:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Jaś Fasola
2020-08-27 08:54:47
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: -3
Szanowne PRW, przestańcie się zajmować takimi bzdurami jak LGBT. Proszę się zająć tak ważnym tematem dla Mieszkańców Wrocławia jak brak wschodniej obwodnicy!!!
~Fakty
2020-08-26 12:59:18
z adresu IP: (185.225.xxx.xxx)
Ocena: 23
Poza tym największy odsetek homoseksualistów jest włąsnie wśród księży. Wg badań francuskiego socjologa i dziennikarza Frederica Martela w Watykanie środowiska LGBT stanowią 80% księży. Jeżeli pis chce robić strefy ,,wolne od LGBT'' (w ogóle co miałoby to oznaczać w praktyce?), to przede wszystkim będzie musiał pozamykać kościoły. Homoseksualiści chcą piętnować homoseksualistów za homoseksualizm, dobre dobre :))
~Fakty
2020-08-26 12:52:31
z adresu IP: (185.225.xxx.xxx)
Ocena: 18
Nie mogę zrozumieć skąd taka nagonka pisowców na środowiska LGBT skoro sam Jarosław Kaczyński jest gejem, czyli należy własnie do tej społeczności! :)) To jakiś absurd!
~Komentarz został usunięty
2020-08-25 00:25:18
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: -1
Komentarz został usunięty
~fachowiec
2020-08-24 22:51:18
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -10
Główne zainteresowania współczesnej lewicy: wieszanie tęczowych flag na ratuszu i podwyżki pensji dla ... samych siebie :) Partner się nie podzielił z europoselskiej pensji?
~gyui
2020-08-24 18:14:49
z adresu IP: (46.166.xxx.xxx)
Ocena: 5
No to się przeliczyliście, Prezydent Wrocławia jest prezydentem wszystkich mieszkańców i po prostu nie może tolerować wywieszania na Ratuszu żadnych flag tęczowych, kościelnych czy jakichkolwiek organizacji. Co najwyżej możecie uzyskać zgodę na manifestację i to wszystko. Zresztą samorząd nie jest adresatem wszystkich postulatów, bo to nie on wydaje wytyczne i rozkazy policji, oraz nie wygłasza różnych konfliktowych tez z mównic lub co gorsze z ambon , a rozumiem do tego jest najwięcej zastrzeżeń.
~inny
2020-08-24 16:59:24
z adresu IP: (195.210.xxx.xxx)
Ocena: -4
jeden byłym prezydentem dużego miasta teraz europosłem drugi - jego partner - poseł RP opowiada o tym w publicznym radiu ... i ONI czują sie prześladowani ??
~Woj
2020-08-24 15:50:27
z adresu IP: (82.231.xxx.xxx)
Ocena: -11
To sodomici terroryzują większość.
~HGW
2020-08-24 15:39:14
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -9
A na czym to prześladowanie polega? Mają zakaz wstępu do kin? Muszą nosić jakiś znak przyszyty do rękawa? Prześladowane to są mniejszości seksualne ale w takiej Arabii Saudyjskiej. W UE macie za dobrze i w - dosłownie - dapuch się wam poprzewracało....
~AW-G
2020-08-24 14:36:07
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -3
Wrocław=strefa wolna od LGBT! Tak było i będzie!Nie dla prowokacji lewackiej!
~lod
2020-08-24 13:39:51
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -2
Po co został zaproszony ten kłamca bezczelny ?
~Fan
2020-08-24 12:50:02
z adresu IP: (95.48.xxx.xxx)
Ocena: 15
Dobrze, że wrócił już red. Wieczorkowski - stęskniłam się za Panem:-)
~1905 - 1917 - 1936
2020-08-24 12:13:59
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -14
To wszystko to powtórka z historii. Poczytajcie o rewolucji seksualnej w Rosji w latach 20-tych - obecna tęczowa neobolszewia to pikuś przy wyczynach tamtejszego "proletariatu". Dopiero Stalin się za nich wziął i do 1936 r. nie było już tych ludzi i nie było problemu. Obecnie nie potrzeba dołów z wapnem. Wystarczy odciąć zagraniczne finansowanie i towarzystwo rozejdzie się po bramach szukając czegoś do zjedzenia i gniazdka do naładowania komórki.
~Jaś Fasola
2020-08-24 09:34:35
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: -16
Ze względu na propozycję wywieszenia tęczowej flagi w Polsce na Polskim Urzędzie Państwowym sugeruję Panu Śmiszkowi udanie się do zakładu psychiatrycznego i poddaniu się na leczenie głowy. Proponuję założenie nowego państwa, którego symbolem będzie tęczowa flaga, tylko nie wiem gdzie, może na Marsie... Środowisko LGBT nie jest w Polsce prześladowane i nie wiem po co ten temat jest ciągle wałkowany? Tak naprawdę tu nie chodzi o środowisko LGBT, tylko o doprowadzenie do bolszewickiej rewolucji i podpalenie Polski.