Porodówka przy Chałubińskiego we Wrocławiu zamknięta

Elżbieta Osowicz, mh | Utworzono: 2020-09-15 10:38 | Zmodyfikowano: 2020-09-15 10:38
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne

Aktualizacja 19:00

Porodówka przy Chałubińskiego we Wrocławiu zostaje placówką przeznaczoną dla ciężarnych zakażonych koronawirusem. Wojewoda Dolnośląski, mimo nacisków uniwersyteckiej kliniki i środowisk kobiecych nie zmienił zdania. Po spotkaniu z Wrocławską Radą Kobiet i szefową Kliniki Ginekologii i Położnictwa wojewoda Jarosław Obremski przekonywał, że pacjentkom nic nie grozi.

Decyzje wojewody poparł obecny na spotkaniu dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu profesor Wojciech Witkiewicz.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny odwołał się od decyzji wojewody, pismo w tej sprawie trafiło do Ministerstwo Zdrowia. Na razie nie ma odpowiedzi resortu w tej sprawie. Klinika Ginekologii i Położnictwa wstrzymała przyjęcia nowych pacjentek oraz odwołała zaplanowane zabiegi. W klinice pozostaje jeszcze ponad 20 chorych, które sukcesywnie będą wypisywane do domów.

10:38

Szpital tłumaczy, że musiał podjąć takie kroki, bo od dziś zgodnie z decyzją wojewody - ma przyjmować pacjentki zakażone koronawirusem.

Przed szpitalem czekają ciężarne z rodzinami i pacjentki, które na dziś miały wyznaczone terminy przyjęcia:

Jak tłumaczy kierownik kliniki prof. Lidia Hirnle w budynku nie ma warunków do przyjmowania zakażonych i zdrowych. Dal ciężarnych, które miały na dziś wyznaczone przyjęcie to problem:

O zmianę decyzji do wojewody zaapelowała także Wrocławska Rada Kobiet.

W południe rozpoczęło się spotkanie w tej sprawie w Urzędzie Wojewódzkim.

Biuro wojewody na razie nie skomentowało tej sytuacji, wcześniej wojewoda na naszej antenie mówił, że decyzja należy Ministerstwo Zdrowia. Tam miało trafić odwołanie kliniki.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Pracownik
2020-09-16 09:19:41
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 0
Etaty niestety będą tez redukowane . Pracownicy będą przenoszeni na inne oddziały .
~Kas
2020-09-15 22:27:32
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 1
Kliniki... znieczulenie... szkoda ze wroclawska rada kobiet nie zna realiow w tym szpitalu...
~Nika
2020-09-15 22:18:53
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 3
Fajnie ze ktos w koncu zaczal zauwazac problem. To co sie teraz dzieje powtarza sie cyklicznie rok do roku. We wroclawiu porodowek jest za malo a te ktore sa pozostawiaja wiele do zyczenia. Od chociazby widoczne na zdjeciu boksy porodowe... gdzies poza wroclawiem sie jeszcze tak rodzi?
~Ania
2020-09-15 19:16:15
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 5
To jest skandal. Miałam tam 2 operacje, ten szpital jest typowo specjalistyczny, pomaga wielu kobietom , operacje idą tam taśmowo , tyle kobiet choruje. Jak można taki specjalistyczny szpital zamykać dla paru osób z Covidem?! Pozatym to jest stary szpital, kóry i tak ma problem z bakteriami i zarazkami, wiec jak jeszcze Covid?
~Boss
2020-09-15 16:46:58
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 5
Jest to na prawdę śmieszne przekształcanie zabytku w szpital COVID!!! Osoby podejmujące decyzje powinni ponieść odpowiedzialność karna i finansowa. Wybierając miejsce należy wybrać je pod względem danego problemu. Stary, ciasny z niewystarczająca komunikacja - jedynie dobra wentylacja (nieszczelne okna). Miejsce na COVID powinno być nowoczesne z łatwa dezynfekcja, wentylacja systemami oskarżania itp... w tym wypadku należy postawić modułowy tymczasowy szpital jak to miało miejsce w Chinach czy innych krajach!!! Są polskie firmy które maja tego typu rozwiązania w ofercie... wystawiają swoje produkty na targach militarnych medycznych itp. Są firmy które przygotują moduły do poruszania się, izolatki itp. Wyposażenie również nie stanowi problemu można kupić, wynająć lub pożyczyć z placówek. Personel będzie czuł się o wiele pewniej pracując w przystosowanym środowisku
~Szok
2020-09-15 15:56:15
z adresu IP: (185.122.xxx.xxx)
Ocena: 4
Paraliż z powodu chińskiego przeziębienia, w większości bezobjawowego. Co Wy w tych szpitalach zażywacie, zestrachani covidianin? Dmuchanej pandemii kolejne absurdy. Szok.
~fachowiec
2020-09-15 15:30:42
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mam nadzieję że ktoś porządnie beknie za tą koronaparanoje i chaos w służbie zdrowia. Jak można tak traktować ciężarne? Pani Hirnle powinna spłonąć ze wstydu za taką decyzję.