Rusza III Memoriał Adama Wójcika

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2020-09-17 07:00
A|A|A

III Memoriał Adama Wójcika rozpocznie się dziś w hali Orbita. Najpierw o 17:30 TBS Śląsk II Wrocław zagra z Górnikiem Wałbrzych, a o 20:00 Śląsk Wrocław zagra ze słowacką drużyną BK Spišská Nová Ves.

Młodzieżowa, pierwszoligowa drużyna TBS Śląska II, wkracza w finałową fazę przygotowań do sezonu. Ekipa Jerzego Chudeusza w sparingach prezentuje się bardzo dobrze, a ostatnio wygrała dwukrotnie z Doralem Nysa Kłodzko i raz z Dzikami Warszawa. Rozgrywki 1. Ligi Mężczyzn ruszają już w przyszły weekend; spotkanie z silnym ligowym rywalem może więc dać odpowiedź na pytanie, na co będzie stać w tym sezonie młodych zawodników TBS Śląska. Górnik w tym sezonie jest jednym z kandydatów do awansu do ekstraklasy, co potwierdza dobrą dyspozycją w ostatnich sparingach. W drużynie Łukasza Grudniewskiego zobaczymy między innymi byłych zawodników Śląska – Krzysztofa Jakóbczyka i Jana Malesę.

Po spotkaniu TBS-u Śląska z Górnikiem na parkiet wyjdzie drużyna Olivera Vidina oraz goście ze Słowacji – BK Spišská Nová Ves. Pierwsza drużyna Śląska zaczęła sezon po bardzo krótkim okresie przygotowawczym, co było widać w niektórych momentach spotkań ekstraklasy – szczególnie w meczu ze Stelmetem Zielona Góra. Pomimo tego Śląsk rozpoczął sezon od dwóch wygranych i tylko jednej porażki. Choć mecz ze Słowakami będzie teoretycznie towarzyski, obie drużyny na pewno będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony i zacięcie walczyć o zwycięstwo!

Drużyna ze Spišskiej Novej Vsi w poprzednim sezonie zajęła dopiero 8. miejsce w lidze słowackiej, ale przed obecnymi rozgrywkami znacząco się wzmocniła i ma walczyć o Mistrzostwo Słowacji. Ekipę rywali charakteryzuje Oliver Vidin, który tamtejszą ligę zna jak mało kto. Przez wiele lat Spišská Nová Ves była bardzo słaba, ponieważ mieli niewiele pieniędzy, a utalentowani gracze byli stamtąd szybko wykupywani. W tym sezonie jednak mają jeden z lepszych budżetów w lidze, jeśli nie najlepszy. Jest tam kilku zawodników reprezentacji Słowacji i dobrzy obcokrajowcy. Dysponują silnym składem, jak na realia słowackiej ligi. Myślę, że mimo wszystko jesteśmy faworytem tego meczu – kontynuuje Vidin.

Śląsk zmierzy się z BK Spišská Nová Ves nie tylko dziś w hali Orbita, ale także jutro o 15:30 w Kosynierce. Ponadto o 18:30 WKS Śląsk III Wrocław zagra z Gimbasketem Wrocław. Trzecia drużyna WKS-u zagra w tym sezonie w 2. Lidze Mężczyzn i składa się w dużej mierze ze świeżo upieczonych Mistrzów Polski do lat 18.

Na zakończenie Memoriału w sobotę o 12:00 w Kosynierce zmierzą się ze sobą TBS Śląsk II Wrocław i Wisła Kraków, a więc dwaj beniaminkowie 1. Ligi Mężczyzn.

 

Plan Memoriału:

Czwartek, hala Orbita:

17:30 – TBS Śląsk II Wrocław – Górnik Wałbrzych

20:00 – Śląsk Wrocław – BK Spišská Nová Ves

 

Piątek, hala Kosynierka:

15:30 – Śląsk Wrocław – BK Spišská Nová Ves

18:30 – WKS Śląsk III Wrocław – Gimbasket Wrocław

 

Sobota, hala Kosynierka:

12:00 – TBS Śląsk II Wrocław – Wisła Kraków

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama