W Hali Orbita rusza VI Memoriał Adama Wójcika

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2023-09-12 07:20 | Zmodyfikowano: 2023-09-12 07:20
W Hali Orbita rusza VI Memoriał Adama Wójcika   - fot. wks-slask.eu
fot. wks-slask.eu

W dwudniowych zawodach, które we wtorek (12.09) rozpoczną się w Hali Orbita, zobaczymy między innymi obecnych mistrzów Polski, czyli drużynę Kinga Szczecin. W czerwcu szczecinianie wygrali ze Śląskiem walkę o złoty medal.

Oprócz aktualnego mistrza Polski, w memoriale zagra również aktualny wicemistrz Izraela, Hapoel Tel Awiw. Zespół ten rywalizował ze Śląskiem w poprzednim sezonie w fazie grupowej EuroCupu i oba spotkania zakończyły się wygraną ekipy z Tel Awiwu. 

Stawkę turnieju uzupełni rewelacja poprzedniego sezonu EuroCupu, ukraińskie Prometey. Zespół ten imponował od początku poprzedniego sezonu i ostatecznie dotarł aż do półfinału, gdzie uległ Turk Telekom Ankara 74:76. Prometey zagra w EuroCupie również w nadchodzącym sezonie.

Dla trenerów i zawodników wydarzenie będzie znakomitą szansą do sprawdzenia formy przed rozpoczęciem rozgrywek, a dla kibiców WKS-u pierwszą możliwością, by na żywo zobaczyć nowy zespół Śląska. Memoriał Adama Wójcika to jednak przede wszystkim okazja, by wspomnieć tego wybitnego zawodnika reprezentacji Polski i Śląska Wrocław.

Podobnie jak przed rokiem, polskie drużyny podczas Memoriału zmierzą się z zagranicznymi. Poniżej prezentujemy pełen plan meczów:

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.