Znamy skład tegorocznego Memoriału Adama Wójcika

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-07-11 09:00
Znamy skład tegorocznego Memoriału Adama Wójcika - fot. wks-slask.eu
fot. wks-slask.eu

Turniej tradycyjnie już odbędzie się bezpośrednio przed startem sezonu i będzie znakomitą okazją dla uczestników do sprawdzenia swojej formy. W tym roku memoriał upamiętniający legendę polskiej koszykówki będzie bardzo mocno obsadzony.

W Hali Orbita zobaczymy między innymi obecnych mistrzów Polski, czyli drużynę Kinga Szczecin. W czerwcu szczecinianie walczyli ze Śląskiem o złoty medal i ta walka zakończyła się dla nich zwycięsko. We wrześniu zespół trenera Arkadiusza Miłoszewskiego ponownie pojawi się we Wrocławiu podczas VI Memoriału Adama Wójcika.

Oprócz mistrza Polski w memoriale wrocławianie będą podejmować aktualnego wicemistrza Izraela, Hapoel Tel Awiw. Zespół ten rywalizował ze Śląskiem w poprzednim sezonie w fazie grupowej EuroCupu i oba spotkania zakończyły się wygraną zespołu z Tel Awiwu. Hapoel toczył zaciętą walkę o mistrzostwo Izraela z euroligowym Maccabi, jednak musiał uznać wyższość rywala, który zwyciężył w serii 2:1. W nadchodzącym sezonie Hapoel ponownie zagra w EuroCupie.

Stawkę uzupełni rewelacja poprzedniego sezonu EuroCupu, ukraińskie Prometey. Zespół ten imponował od początku poprzedniego sezonu i ostatecznie dotarł aż do półfinału, gdzie uległ Turk Telekom Ankara 74:76. Prometey zagra w EuroCupie również w nadchodzącym sezonie, a memoriał będzie jednym z ostatnich sprawdzianów przed startem tych rozgrywek (4 października).

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.