Wrocław: Rafał Dutkiewicz oficjalnie szefem Nowej Nadziei

Malwina Gadawa, el | Utworzono: 2020-09-26 15:04 | Zmodyfikowano: 2020-09-26 15:24
A|A|A

fot. M. Gadawa

Nowa Nadzieja ma być politycznym think-tankiem, który najpierw będzie zajmował się kwestiami społeczno-politycznymi, a potem przedstawi ofertę wyborczą. Rafał Dutkiewicz zapowiada, że czas na odbudowę polskiej polityki.

Ekspertami Nowej Nadziei mają być m.in. Michał Boni, czy prof. Jerzy Hausner. W Centrum Kongresowym Hali Stulecia, gdzie oficjalnie przedstawiono nowy projekt, pojawili się m.in. parlamentarzyści - Jacek Protasiewicz i Krzysztof Mieszkowski. W stowarzyszeniu znaleźli się także m.in. działacze Nowoczesnej z naszego regionu. Jeden z nich, wiceprezydent Wrocławia Adam Zawada mówi Radiu Wrocław, jaki jest cel nowego ugrupowania.

O tym, gdzie powinna nastąpić zmiana mówiła także Alina Szeptycka z Kultury Równości, która uczestniczyła w spotkaniu, na którym zaprezentowano nową inicjatywę.

Nowe spojrzenie na samorząd i nowe otwarcie - taka ma być Nowa Nadzieja. Stowarzyszenie współtworzą także samorządowcy, np. burmistrz Milicza Piotr Lech. Wiadomo już, że w sejmiku będzie klub Nowej Nadziei. Stworzą go radni klubu Nowoczesna Plus. Działacze Nowej Nadziei nie ukrywają, że celem stowarzyszenia jest nie tylko wejście na regionalną scenę polityczną, ale także krajową. Rafał Dutkiewicz już teraz zdradza z kim stowarzyszenie może współpracować.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zapewnia, że w Nowej Nadziei nie widzi konkurencji.

Rafał Dutkiewicz już raz był liderem stowarzyszenia - Obywatelski Dolny Śląsk. Projekt jednak upadł, kiedy w 2014 roku prezydent Wrocławia zawiązał koalicję wyborczą z PO. Część samorządowców nie zgadzała się na taki polityczny związek i pod wodzą prezydenta Lubina wystartowała pod nowym szyldem. Obecnie samorządowcy związani kiedyś z Dutkiewiczem współrządzą województwem wspólnie z PiS-em.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~MrBean
2020-10-21 14:54:07
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 3
Dziwię się, że ten Pan nie został jeszcze aresztowany przez ABW lub CBA, za te wszystkie wałki!!!
~Mr.Bean
2020-09-29 11:34:49
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 5
Ciekawe jakie wytyczne otrzymał Pan Dutkiewicz od wywiadu niemieckiego podczas swojego długiego pobytu w Berlinie??? Może by coś powiedział na ten temat???
~Karamba
2020-09-28 13:43:56
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Stara sztuczka niemieckiego wywiadu. W 1917 r. wsadzili w pociąg i wysłali na wschód innego łysego stypendystę - Lenin mu było. Do dziś nie udało się posprzątać syfu po tamtym....
~Sada Łamara
2020-09-28 11:28:15
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Bardziej pasowałby tytuł z innego materiału PRW: „Jelenie randkują. W lasach słychać rykowisko”.
~Konta zagraniczne
2020-09-28 08:26:59
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 6
Warto, naprawdę warto prześwietlić. Oczywiście, tych kont nie ma, ale mimo wszystko warto. :-)
~567
2020-09-28 06:50:09
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 9
Nie Nowa Nadzieja. Prawidłowo: Nadzieja na Nowe Koryto ( dla dudtka jego kolesi i rodziny)
~Mr.Bean
2020-09-27 21:55:55
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 12
Dutkiewicz był bardzo słabym prezydentem Wrocławia, który miał mieszkańców w czterech literach. Jakość życia we Wrocławiu jest bardzo niska pod wieloma względami. Ten pan nie reprezentuje interesów mieszkańców miasta Wrocławia, ani Polski. Jego mocodawcy dla których służy znajdują się w Niemczech i Izraelu.
~Andrzej 64
2020-09-27 16:50:47
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -1
Niech próbuje wolny kraj
~bigłan
2020-09-27 14:23:17
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 3
Czy ktoś zwrócił uwagę na pierwszy screen? Dlaczego ktoś taki, mierny ale wierny, nadal wyciąga łapki? Bo może! Tak działa demokracja.
~Budda
2020-09-27 12:23:41
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 10
Głupiec, który wie że jest głupi, przynajmniej w tym jest rozumny. Głupiec, który siebie uważa za mędrca – ten to dopiero jest głupi. Budda Siakjamuni, Dhammapada
~No, duet
2020-09-27 12:17:33
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 4
Z tym od dwóch buteleczek idealny!
~Albert
2020-09-27 08:33:41
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 9
R.Dudkiewicz przejdzie do historii jako NAJGORSZY PREZYDENT WROCŁAWIA dla rozwoju miasta w aspekcie potrzeb mieszkańców a jednocześnie NAJLEPSZY PREZYDENT WROCŁAWIA jako jego ambasador "na zewnątrz".Szkoda,że przy takim potencjale intelektualnym tak zespół Wrocław.
~sepleniąca do CIĘ !
2020-09-27 01:36:02
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 8
nie szczekaj jak TEN co haratał w GAŁĘ a teraz obrabia pałę , zrób żydowi marczyn.
~////
2020-09-26 22:47:47
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 22
Nową nadzieją są te studzienki, co zalały Wrocław, pomimo podatku deszczowego Dutkiewicza? Na udrożnienie tychże.
~Prusakolep z niego
2020-09-26 20:48:04
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 21
Z czego będzie się utrzymywał do czasu pierwszej i następnych prób dostania się do sejmu z ramienia mniejszości niemieckiej? Ma jakieś tantiemy z czasów berlińskiego kurso-szkolenia dla naszych-waszych?
~PAN LIBERAŁ
2020-09-26 20:31:40
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 24
Stworzył raj dla deweloperów !!! Kto na niego głosował? Wrocławianie, którzy dziś klną, jak warszawiacy na Trzaskowskiego.
~fachowiec
2020-09-26 18:14:28
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -17
Trzymam kciuki za inicjatywę, brakuje takiego ruchu na obecnej scenie politycznej. Tylko Protasiewicza nie przyjmujcie :)
~////
2020-09-26 17:23:34
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 21
Nowa Nadzieje ze starymi twarzami :) Ci ludzie już byli i nie byli genialni.
~tutejszy
2020-09-26 17:14:49
z adresu IP: (194.5.xxx.xxx)
Ocena: 15
a wszystka ta oprawa to za prywatne zaoszczędzone srebrniki a nawet złote
~PRW
2020-09-26 16:59:52
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 19
Spady, odpady, puczyści i rozbitkowie - faktycznie nowa nadzieja na stare koryto....
~Nnn
2020-09-26 15:53:00
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 26
Nadzieja nowa, ryje stare
~PROSZĘ WYLICZYĆ
2020-09-26 15:33:57
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 18
W PUNKTACH - Co dobrego ten pan zrobił dla Polaków, mieszkańców Wrocławia, dla ciebie. Punkt po punkcie: