1. liga: udany rewanż Miedzi, remis Chrobrego

Wojciech Klich | Utworzono: 2020-09-30 21:18

Miedź Legnica do spotkania z Radomiakiem miała prawo podchodzić z dodatkową motywacją. To w końcu ten zespół nie tylko wyeliminował Miedziankę z baraży o ekstraklasę w poprzednim sezonie, ale także w trwających rozgrywkach wyrzucił legniczan za burtę Pucharu Polski.

Mecz pod kontrolą mieli jednak legniczanie. W pierwszej połowie cios z rzutu karnego wyprowadził Krzysztof Drzazga, a wynik meczu w 85. minucie ustalił Jakub Łukowski.

Z kolei w starciu Chrobrego Głogów z Górnikiem Łęczna znów zabrakło gospodarzom skuteczności. Choć podopieczni Ivana Djurdjevicia stworzyli sobie więcej okazji podbramkowych to mecz zakończył się remisem 1:1. Dla Chrobrego trafił Kamil Juraszek, a dla rywali odpowiedział Bartosz Śpiączka.

W tabeli Miedź zajmuje siódme miejsce, a Chrobry jest dziewiąty. Prowadzi wciąż niepokonany ŁKS.