Sukces wywalczony w dramatycznej końcówce. KPR wygrywa w Piotrkowie

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2020-10-11 17:20

Obie drużyny rozpoczęły od nieudanych akcji ofensywnych – najpierw niecelny rzut oddała Aleksandra Tomczyk, a w odpowiedzi pomyliła się Magda Więckowska. Wynik spotkania otworzyła rzutem w sam róg bramki Natalia Janas. Chwilę później podwyższyła Zorica Despodovska. Miejscowe zdobyły pierwszą bramkę dopiero w 7. minucie za sprawą Oktawii Płomińskiej. Wyrównała Romana Roszak.

Kobierzyczanki rozgrywały swoje akcje długo, podopieczne Krzysztofa Przybylskiego często decydowały się za to na zagrania indywidualne. Kłopoty defensywie gości sprawiała szczególnie Magda Drażyk. Po raz kolejny w dobrej dyspozycji była Beata Kowalczyk, a po drugiej stronie kilka udanych interwencji zanotowała Daria Opelt. Po bramce z kontry Janas przyjezdne prowadziły 9:8. Chwilę później, wykorzystując rzut karny, do remisu doprowadziła Żaneta Senderkiewicz, ale wyniki ustaliła Mariola Wiertelak. Do przerwy po bardzo wyrównanej grze zespół z Dolnego Śląska prowadził jednym golem.

Kobierzyczanki rozpoczęły drugą część spotkania od gry w osłabieniu, bowiem tuż przed przerwą na ławkę kar odesłano Kingę Jakubowską. Mimo tego KPR podwyższył wynik. W 37. minucie podopieczne Edyty Majdzińskiej wyszły na najwyższe w tym meczu prowadzenie (11:14). Na dwadzieścia minut przed końcem MKS grał w podwójnej przewadze – najpierw wykluczenie otrzymała Zuzanna Ważna, a zaraz po niej Janas. Pozwoliło to miejscowym doprowadzić do remisu.

Ostatnia faza spotkania miała dramatyczny przebieg. Na trzy minuty przed końcem wyrównała Roszak, a chwilę później rzutu karnego nie wykorzystała Monika Koprowska. W 58. minucie, za Romany Roszak, MKS po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie. O czas poprosiła Edyta Majdzińska. Jej drużyna wysłuchała wskazówek, bowiem do remisu doprowadziła Mariola Wiertelak. Ostatecznie komplet punktów po nerwowej końcówce powędrował na konto kobierzyczanek, gdyż piłkę do siatki posłała najskuteczniejsza tego dnia w drużynie z Kobierzyc Natalia Janas. KPR zwyciężył 23:22.

Wygrana pozwoli zespołowi z Kobierzyc awansować na czwarte miejsce w tabeli.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KPR Gminy Kobierzyce 22:23 (9:10)

MKS: Opelt, Sarnecka – Drażyk 4, Roszak 4, Senderkiewicz 3, Więckowska 3, Klonowska 2, Trawczyńska 2, Płomińska 2, Macedo 1, Szynkaruk 1, Abramowicz, Oreszczuk, Sobecka.

KPR: Kowalczyk, Zima – Janas 7, Jakubowska 6, Kucharska, Ilnicka 1, Tomczyk 3 Buklarewicz, Wiertelak 2, Ważna 1, Ivanović, Koprowska, Despodovska 3, Michalak.