W Bolesławcu w ciągu tygodnia mogą zakończyć się szczepienia grupy zero

PAP, RW, d | Utworzono: 2021-01-12 12:05 | Zmodyfikowano: 2021-01-12 12:05
A|A|A

(fot. Patrycja Dzwonkowska / Radio Wrocław)

W poniedziałek bolesławiecki szpital, jeden z 41 szpitali węzłowych na Dolnym Śląsku prowadzących szczepienia w grupie zero, otrzymał 720 dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu Kamil Barczyk powiedział we wtorek PAP, że w poniedziałek zaszczepiono niemal 140 osób, a we wtorek pierwszą dawkę szczepionki przyjmie kolejnych 180 osób z grupy zero.

W powiecie bolesławieckim do szczepień zgłosiło się około tysiąca pracowników służby zdrowia. Szczepienie tej grupy może zakończyć się w ciągu tygodnia. - Obawiamy się, że mogą nam zostać wolne szczepionki, bo w przypadku niektórych osób z grupy zero nastąpiło przesunięcia terminu szczepień. Dlatego mobilizujemy medyków z naszego powiatu, aby szczepili się w tym tygodniu – powiedział Barczyk.

Dyrektor dodał, że kiedy zostanie zaszczepiona cała grupa zero i gdy w szpitalu zostaną szczepionki, zwróci się z wnioskiem o wykorzystanie ich do szczepienia osób z grupy pierwszej, na przykład najstarszych podopiecznych zakładów opiekuńczo-leczniczych. Podkreślił, że chciałby, aby w bolesławieckim szpitalu nastąpiło płynne przejście do szczepień osób z grupy pierwszej.

Szczepienia postępują też szybko m.in. w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu (największym w regionie). Zaszczepiono tam już ponad 8,8 tys. osób. Od środy w placówce zacznie działać zamrażarka pozwalająca na trzymanie w niej szczepionki i na elastyczne jej wykorzystywanie. Placówka, jedna z nielicznych w Polsce, szczepi również w trakcie weekendu. Wykonano ponad 1,5 takich szczepień.

- W sobotę w całej Polsce zaszczepiono 1200 osób, w tym 800 w naszym szpitalu – powiedziała rzeczniczka USK Monika Kowalska.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama