Sztuka w RWK 2/2021: mia ART GALLERY, Be Together, Bosz i Tomasz Domańśki [POSŁUCHAJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2021-01-13 19:40 | Zmodyfikowano: 2021-01-12 13:44

W rok 2021 wchodzimy kilkoma zmianami. Przede wszystkim program trwa o godzinę dłużej. Chwilę po rozpoczęciu słuhamy piosenki tygodnia, a na koniec mamy dla was reportaż. Poza tym tradycyjnie - rozmawiamy o wszystkich wrocławskich wystawach.


mia ART GALLERY trwa wystawa "Wybór", która po raz pierwszy zaprezentowana w listopadzie w Galerii Sztuki Współczesnej Pastuła zdobyła spory rozgłos. Opowiedzieli nam o niej Bogusław Deptuła i Jan Pastuła.


W galerii Miejsce przy Miejscu 14 na otwarcie czeka ekspozycja "Zauważ". O pracach uczestników tegorocznej edycji projektu Be Together – integracja i sztuka, którzy poprzez działania artystyczne i warsztatowe dzielą się z publicznością swoimi doświadczeniami czasu izolacji spowodowanej pandemią mówiła Paulina Anna Galanciak.


"Art jest nieme" czyli wystawa w witrynach Centrum Innowacji Przejście trwa w przejściu podziemnym pod ulicą Świdnicką. Zobaczmy na niej prace Bosza czyli Bartosza Fąfrowicza. O swojej "dotychczasowej historii stawiania czarnych i białych kresek na białych i czarnych płaszczyznach" autor opowiedział mam w towarzystwie Anety Siwki, która mówiła o najbliższych planach Centrum Innowacji Przejście.


Zakończyliśmy rozmową z Tomaszem Domańskim. Obok Muzeum Współczesnego Wrocław stanęła właśnie jego Maszyna Czasu. Porozmawialiśmy o tej monumentalnej konstrukcji z metalu, lodu i kamienia, w której na oczach widzów dokona się przemiana żywiołów.

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.