Sypie śnieg. Jak jeździ się po dolnośląskich trasach?

Bartosz Tomczak, Jarosław Wrona, Ewelina Lis | Utworzono: 2021-01-12 14:06 | Zmodyfikowano: 2021-01-12 15:20
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem dróg. Dolnośląscy kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność od godziny 19:00 do jutrzejszego poranka do godziny 8:00. Według prognoz IMGW zamarzanie nawierzchni wystąpi po opadach mokrego śniegu, miejscami śniegu z deszczem. Temperatura przy gruncie spadnie od - 2 do - 6 stopni Celsjusza.

17:45

Kierowcy zwalniają na DK33 za miejscowością Mielnik w stronę Kłodzka. Samochód osobowy w rowie.

17:15

Śnieg intensywnie pada w okolicach Dusznik Zdroju. Wolniej pojedziemy krajową 8 na wysokości Zielone Ludowe. Robi się ślisko, temperatura -1.

16:45

Od dłuższego czasu najwolniej jedzie się w rejonie polsko-czeskiej granicy. Mowa zarówno o zakorkowanym przejściu w Jakuszycach jak i trasie Świeradów-Szklarska Poręba. To efekt trudnych warunków atmosferycznych. Efekt remontu to natomiast korki w Mirkowie i Długołęce przy łączniku.

16:15

Między Komorowem, a Sycowem, auto wpadło do rowu. Powoli tworzy się korek.

15:45

Pogarszają się warunki na Ziemi Kłodzkiej. W gminie Międzylesie na drodze krajowej nr 33 na odcinku Boboszów - Domaszków utrzymuje się błoto pośniegowe. Utrudnienia w Nagodzicach, gdzie przewrócił się bus. Pogoda będzie się pogarszać. Jak ostrzega IMGW prognozuje się wystąpienie w nocy opadów śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm, w górach od 10 cm do 15 cm. Jednocześnie prognozuje się wystąpienie silnego wiatru w porywach do 65 km/h.15:15

Zima daje się we znaki kierowcom ciężarówek. Przejście graniczne w Jakuszycach na drodze krajowej nr 3 zostało zamknięte po stronie czeskiej dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Powodem są złe warunki pogodowe w tym rejonie. Więcej o sprawie tutaj.

Na międzymiastowych trasach teraz największy ruch na S3 z Polkowic do Lubina. Zwalnia się też na "piątce" między Dobromierzem, a Bolkowem. Tradycyjnie korkuje się Mirków z powodu remontu przy Łączniku Długołęka.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama