Sztuka w RWK 3/2021: Firlej, Entropia, BWA i Kościół Nihilistów [POSŁUCHAJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2021-01-21 14:30 | Zmodyfikowano: 2021-01-21 14:34
A|A|A


Od piątku 22 stycznia ODA Firlej zaprasza na zdalne śledzenie kolejnych odsłon wystawy "Co wieszamy w ukryciu 2". O nowej, rozbudowanej także o widea, ekspozycji około porozmawiałem z kuratorką Małgorzatą Grączewską.


Do 29 stycznia na stronie i w mediach społecznościowych galerii Entropia potrwają wystawy, pokazy, działania w ramach "Entropia na linii / Entropia on(a)line". W temat wprowadzili nas Mira Boczniowicz czyli jedna z zaproszonych do udziału artystek oraz kuratorzy Alicja i Mariusz Jodko.


"Przestrzenie integracji. Czy BWA musi być budynkiem?" to proces współprojektowania nowej siedziby BWA Wrocław. W witrynach galerii Dizajn BWA Wrocław, zobaczyć można plansze z opisami trzech koncepcji możliwych, przyszłych siedzib, wypracowanych przez trzy zespoły pracowniczek i pracowników instytucji. Opowiedzieli nam o tym Iza Rutkowska i Maciej Bujko.


Zakończyliśmy nową wystawą Kościoła Nihilistów. Na pewno dłużej, niż do zaplanowanego 22 stycznia, w Sali Witrażowej Starego Klasztoru, można próbować obejrzeć ekspozycję "Gilead". O zaproszonych do niej artystach, planowanym finisażu i innych aktualnościach, około 18:00 porozmawiam z Justyną Baśnik Andrzejewską, Pawłem Baśnikiem i Jędrzejem Sieprpińskim.

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama