Wrocław: Zamknęli przedszkola. Bo nie ma kto uczyć

Justyna Kościelna, WK | Utworzono: 2021-02-19 06:46 | Zmodyfikowano: 2021-02-19 06:47
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Z powodu licznych absencji kilka dni temu gmina zdecydowała o czasowym zamknięciu dwóch placówek. Chodzi o przedszkola nr 24 przy Częstochowskiej i nr 77 przy Niemcewicza.

- O decyzji zostaliśmy poinformowani w środę tydzień temu. Wcześniej nie działała tylko grupa córki, później zamknięto całą placówkę - mówi jedna z mam:

- Większość rodziców jest bardzo wyrozumiała - przyznaje Marcin Miedziński z wydziału edukacji wrocławskiego magistratu:

Miedziński dodaje też, że zamknięcie placówek było jedyną możliwą opcją. - Na Częstochowskiej na zwolnieniu było 11 z 12 nauczycieli - podkreśla:

Dziś ma zapaść decyzja, czy zamknięte przedszkola wrócą do pracy po weekendzie. Oprócz nich, wyłączonych z działania jest w mieście 10 oddziałów w innych placówkach - o ich zamknięciu zdecydował sanepid z powodu koronawirusa wśród kadry bądź dzieci. 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Mikon
2021-02-20 11:20:48
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 6
Absencja po szczepieniach , ale nie myślących nie da się wyleczyć.
~rodzic
2021-02-20 08:23:19
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 10
Zamknęli przedszkola. Bo nie ma kto uczyć.Nie! Bo $utryk nie traktuje problemów dzieci i ich rodziców poważnie. Panie $utryk pieniądze do przedszkoli zamiast na stadion i kopaczy.
~Astra Zeneca
2021-02-19 22:28:21
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Astra Zeneca to bardzo dobra szczepionka, 2 tygodnie po niej dochodzi się do życia. Tylko tydzień jest się obolałym. Cud nie umierać
~Ala
2021-02-19 21:22:38
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 4
Akuratnie Niemcewicza to powinno w ogóle nie istnieć. Kto zezwala na moloch z tyloma grupami? W razie ewakuacji dramat, moje dziecko musi się szwędać po miastowych podwórkach, bo jest tam wiecznie problem z wyjściem na przedszkolne. A co do nauczycieli, będzie coraz mniej. Marna kasa, ciągle są poddawani egzaminom, staże, awanse, parodia.
~xx2
2021-02-19 21:02:19
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 3
W podstawowce zostaja pojedynczy nauczyciele, w przedszkolach skrocone godziny. Wszyscy na L4 po szczepienia Astra Zeneca.
~Tomi
2021-02-19 17:36:13
z adresu IP: (92.220.xxx.xxx)
Ocena: 9
. Bo żeby zostać zauczycielem to trzeba skończyć pełne studia. Ale czy w przedszkolu potrzebny jest tak bardzo nauczyciel? Czy nie wystarczy dobry merytoryczny opiekun? W Norwegii wystarczy ze się ma dziecko, albo jest się kreatywnym i otwartym. Studiów nie trzeba mieć, bo liczy się wiedza praktyczna i ludzkie podejście, a nie akademicka i dziwne dyrdymały.
~Tomi
2021-02-19 17:35:30
z adresu IP: (92.220.xxx.xxx)
Ocena: 2
. Bo żeby zostać zauczycielem to trzeba skończyć pełne studia. Ale czy w przedszkolu potrzebny jest tak bardzo nauczyciel? Czy nie wystarczy dobry merytoryczny opiekun? W ???????? wystarczy ze się ma dziecko, albo jest się kreatywnym i otwartym. Studiów nie trzeba mieć, bo liczy się wiedza praktyczna i ludzkie podejście, a nie akademicka i dziwne dyrdymały.
~śmiercionka
2021-02-19 15:53:49
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 4
odnosi sukcesy
~***** ***
2021-02-19 11:22:45
z adresu IP: (178.36.xxx.xxx)
Ocena: -19
a idź do swoich mocodawców z pi$ i popytaj dlaczego nie wywiązują się z obowiązku przekazywania gminom subwencji oświatowych
~Tomek
2021-02-19 08:19:51
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 9
We Wrocławiu główny problem to brak żłobków, przedszkoli, szkół na nowych osiedlach. Ludzie wożą aleje dzieci po Wrocławiu jakoś lewica która rządzi z sutryk tego nie zmienia.