Koszykarki CCC Polkowice awansowały do finału play-off

Robert Skrzyński | Utworzono: 2021-04-01 19:45 | Zmodyfikowano: 2021-04-01 19:45

Po dwóch wygranych u siebie i wczorajszej porażce w Gorzowie koszykarki CCC Polkowice nie dopuściły do konieczności rozegrania piątego meczu półfinału play-off. W czwartym spotkaniu tej fazy rozgrywek pokonały na wyjeździe Eneę Gorzów Wielkopolski 88:60.

Zespół z Polkowic od początku spotkania osiągnął zdecydowaną przewagę. Po 5 minutach prowadził już 11:4 i kontynuował dobrą serię. Pierwsza kwarta zakończyła się wysoką wygraną CCC 27:14.

Na początku drugiej kwarty zespół z Gorzowa zdołał nieco odrobić straty, ale odpowiedź CCC była piorunująca. Drużyna z Polkowic zdobyła 14 punktów z rzędu. Trzykrotnie zza linii 6,75 trafiła Aaryn Ellenberg-Wiley, a raz Amany Kantza. Po 15 minutach było już 43:19, a ostatecznie po dwóch kwartach aż 56:26 dla zespołu CCC. Klasą dla siebie była Ellenberg-Wiley, która zdobyła w ciągu 20 minut aż 21 punktów.

Ta sama zawodniczka w trzeciej kwarcie doznała jednak urazu. Drużyna z Gorzowa nie była w stanie odrobić aż tak dużych strat, choć gra się wyrównała. Ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie Dragana Stanković i Weronika Gajda. Na 10 minut przed końcem meczu było 69:41.

Ostatnia kwarta nie była w stanie zmienić losów rywalizacji. Zakończyła się remisowo (19:19), ale całe spotkanie bardzo pewnie wygrała ekipa CCC 88:60. Zespół z Polkowic triumfował w rywalizacji 3:1 i w walce o złoto zmierzy się z Arką Gdynia. Finałowa rywalizacja (także do 3 zwycięstw) rozpocznie się 10 kwietnia.

Enea Gorzów Wielkopolski - CCC Polkowice 60:88 (14:27, 12:29, 15:13, 19:19)

Enea: Megan Gustafson 26, Borislava Hristova 14, Cheridene Green 7, Shatori Walker-Kimbrough 4, Agnieszka Kaczmarczyk 4, Katarzyna Dźwigalska 3, Dominika Owczarzak 2, Karolina Matkowska 0.

CCC: Aaryn Ellenberg-Wiley 23, Kamile Nacickaite 20, Dragana Stankovic 11, Keisha Hampton 10, Weronika Gajda 9, Alicja Grabska 8, Amanda Kantzy 3, Klaudia Gertchen 2, Weronika Telenga 2, Patrycja Tomaszewicz 0.