J. Protasiewicz: Sprawa majątku Obajtka wymaga komisji śledczej. (...) Kukiz? Wierzy w bajki

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2021-04-08 09:24 | Zmodyfikowano: 2021-04-08 09:27
A|A|A

fot. RW

"Niektórzy lubią w bajki wierzyć, jednak realia polityczne są inne" - tak Jacek Protasiewicz, poseł Koalicji Polskiej skomentował ewentualne dołączenie Pawła Kukiza do obozu Zjednoczonej Prawicy. Zdaniem Protasiewicza Paweł Kukiz jest naiwny, jeżeli myśli, że przy pomocy Jarosława Kaczyńskiego jest w stanie zrealizować ważne dla siebie projekty:

Zdaniem Protasiewicza jest szansa, że PiS wprowadzi tzw. sędziów pokoju, ale na pewno nie zgodzi się na ustawę antykorupcyjną:

Jacek Protasiewicz tłumaczył też, że prokuratura nie chce rzetelnie zająć się sprawą majątku prezesa Orlenu Daniela Obajtka i potrzebna byłaby do tego komisja śledcza:

Protasiewicz dodał, że za powstaniem takiej komisji są także inni posłowie Koalicji Polskiej:

Pod koniec stycznia prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że jeżeli rząd nie otworzy m.in. restauracji i hoteli, to będzie pozew zbiorowy w imieniu wszystkich pokrzywdzonych przedsiębiorców.

- Pozew jest finalizowany - potwierdził Jacek Protasiewicz i dodał, że co najmniej 20% procent przedsiębiorców zostało bez żadnego wsparcia ze strony państwa:

Posłuchaj rozmowy:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Wietrzykowski
2021-04-12 19:30:22
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 0
A niech badają, szukają i tak nic nie znajdą. Aferę nakręca Wyborcza i tyle. Obajtek też już złożył sprawy o te nagonki oszczerstwa więc może w końcu temat się ukróci.
~śliwka
2021-04-12 12:08:50
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: 0
od miesiaca temat odgrzewany jak stary kotlet, Obajtek jedno, opozycja drugie, Obajtek swoje słowa, opozycja za posrednictwem GW swoje. Ilez mozna
~chomiczka
2021-04-11 22:57:26
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: -1
a moze by tak zajac sie wlasnym zyciem i wlasnymi problemami a nie czepiac sie ciagle jednego czlowieka?
~AjWaj
2021-04-11 11:28:17
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 2
Szanowny Panie polityku weź się Pan do jakiejś uczciwej pracy i przestań Pan opowiadać te dyrdymały!
~AjWaj
2021-04-11 11:26:34
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 1
Szanowny Panie polityku, weź Pan się do jakiejś uczciwej pracy i przestań p.......ć te dyrdymałki!
~feluś z totalnej opozycji
2021-04-10 10:18:40
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pan Jacek bardzo dużo dla kraju zrobił - na pewno wprowadził 500 plus, dlatego wielu ludziom żyje się lepiej. Na pewno obniżył bezrobocie, które za Platformy wynosiło ponad 15 procent i na pewno uruchomił setki miejsc pracy i ośrodków zdrowia. To na pewno zrobił...
~niki
2021-04-10 00:47:14
z adresu IP: (89.66.xxx.xxx)
Ocena: 0
I wszędzie ta sprawa majątku Obajtka, gdzie liczę na to, że wyborczej , która rozpoczeła te ataki i hejt oberwie się podczas licznych spraw sądowych za liczne kłamstwa w wielu artykułach. Choć już jeden wyrok nakazujący sprosotwanie ich materiału jest i jakoś mijają się od tego...
~CO TY POLITYKU
2021-04-09 22:11:17
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -1
ZROBIŁEŚ, ABY NAM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ? wymień choć 3 punkty.....
~hania
2021-04-09 21:34:32
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Oj ta koalicja i ta wyborcza i tak w kółko. Ja nie wiem czy oni nie rozumieja ze Obajtek jest niewinny i ze za takie wypisywanie bzdur ,ktoś musi odpowiedzieć? Czy oni wszyscy mysla że sa bezkarni??
~kłaczek
2021-04-09 19:17:54
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: 4
jedyne co wymaga komisji sledczej to to kto placil wyborczej za rozpisywanie tych bzdur
~Pliszka
2021-04-09 16:42:17
z adresu IP: (89.67.xxx.xxx)
Ocena: 3
jak słysze o majatku Obajtka, to mam juz serio odruch wymiotny. Temat juz tak przewałkowany, no do porzygu... ile mozna? ujawnil co ma i skad ma , za co ma. O co to larmo i jak dlugo jeszcze?
~szambelka
2021-04-09 16:01:43
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: 3
ze co prosze? zarty sobie juz robicie. znowu jakies wątpliwosci co do majątkow i zarobków? ze wam sie chce.... ile za to dostajecie kasy by powielac takie glupoty?
~AjWaj
2021-04-09 15:19:37
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 6
Paszoł won!
~feluś z totalnej opozycji
2021-04-09 14:09:42
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pan Jacek prawdę mówi. I to nie prawda, że niedługo Platforma Obywatelska z wydmuszką Nowoczesną przestaną istnieć. Właśnie będzie odwrotnie ! PIS chce likwidacji Platformy, a to przecież Platforma wygra - tak wynika z sondaży Oko press i soku z buraka. O zwycięstwie Platformy od 8 lat pisze Gazeta Wyborcza. Więc Panie Jacku głowa do góry !
~Protasiewicz?
2021-04-08 17:39:27
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 115
Czy to ten sam, który wznosił nazistowskie okrzyki na lotnisku we Frankfurcie? Kto na takiego głosuje? Żałosne.
~skarlały mutant żoliborsk
2021-04-08 13:07:44
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 8
Panie Jacku, kup sobie pan flachę, zadzwoń po pana Pawła (może tez przyniesie) i umówcie się na ławce w parku. To wam duzo lepiej zrobi niż ta polityka, póki w niej będziecie pis niestety będzie rządził nie przerwanie. A Obajtkiem nie musi zajmować sie żadna komisja, wystarczy egzekucja istniejącego prawa przez prokuraturę, Urząd Skrabowy i CBA. ***** ***!
~Byczek Fernando
2021-04-08 13:03:16
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 8
Jacuś plecie bzdury. Zapewne jest po kilku małpkach. Trauma lotniskowa ciągle dokucza Jacusiowi. A taki ładny POlszewicki była a dzisiaj w gumofilcach łazęguje. Ciekawe kiedy z Frasyniukiem będą polerować warszawski bruk?
~czesiek
2021-04-08 12:59:57
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -2
Akurat co do komisji śledczej to się zgadzam. Powinno powstać ich kilka, głównie wokół dmuchania "pandemii", łamania praw obywatelskich, ograniczania dostępu do służby zdrowia, budowy "szpitali" tymczasowych, respiratorów i całej pisowskiej oligarchii.
~Wiesław
2021-04-08 11:54:11
z adresu IP: (185.27.xxx.xxx)
Ocena: 13
Paweł poruszasz się w oparach absurdu kończ wstydu sobie oszczędź nie pieprz bez sensu