Synoptyk IMGW: we wtorek wciąż ciepło, lecz może padać

PAP, GN | Utworzono: 2021-04-20 11:52 | Zmodyfikowano: 2021-04-20 11:53
Synoptyk IMGW: we wtorek wciąż ciepło, lecz może padać - fot. RW
fot. RW

Zgodnie z prognozą Instytutu we wtorek - podobnie jak w poniedziałek - cały czas będą występować przelotne opady deszczu i lokalne burze, podczas których porywy wiatru osiągną do 55 km/h. W nocy temperatura wyniesie od 3 do 7 stopni Celsjusza, natomiast w dzień od 10 do 15 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie na obszarach podgórskich.

W rozmowie synoptyk IMGW Szymon Ogórek podkreślił, że w porównaniu z poniedziałkową pogodą nie należy spodziewać się dużych zmian. "Zachmurzenie będzie umiarkowane, wzrastające czasami do dużego, zwłaszcza w godzinach popołudniowych" - powiedział. "Należy liczyć się z tym, że wystąpi możliwość lokalnych burz z opadami do 10 mm. Te burze będą lokalne, czyli nie wszędzie, ale ich występowanie możliwe jest w całym kraju" - dodał.

Burzom towarzyszyć może silniejszy wiatr oraz opady drobnego gradu. "Będą to zjawiska bardzo nieliczne, ale rozproszone po wielu miejscach w kraju. Najmniejsze ryzyko ich wystąpienia będzie na krańcach północnych kraju, zwłaszcza na wybrzeżu" - powiedział synoptyk.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.