IMGW ostrzega: Burze z gradem na południu Dolnego Śląska

GN, PAP | Utworzono: 2021-06-29 11:41
IMGW ostrzega: Burze z gradem na południu Dolnego Śląska - fot. RW
fot. RW

Alerty pierwszego stopnia ostrzegające przed upałem obowiązują na terenie woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego. W tych regionach synoptycy Instytutu prognozują, że temperatura maksymalna w dzień osiągnie od 29 st. C do 31 st. C., a temperatura minimalna w nocy będzie wahać się między 15 st. C a 17 st. C.

Natomiast dla południowych regionów kraju Instytut wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Alerty obowiązują w woj. dolnośląskim oraz w południowych powiatach woj. opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Synoptycy wydali dla południa i zachodu Dolnego Śląska ostrzeżenie I stopnia przed nawałnicami. IMGW prognozuje, że miejscami spadnie do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Niewykluczone są lokalne gradobicia. Prędkość wiatru w porywach ma dochodzić do 90 kilometrów na godzinę. Alert pogodowy obowiązuje do jutra do rana.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby w czasie burzy najlepiej pozostać w domu i zabezpieczyć rzeczy pozostałe na parapecie lub balkonie. W przypadku, gdy burza zastanie nas na zewnątrz, unikajmy otwartych przestrzeni oraz nie chrońmy się pod drzewami. 

 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.