Różewicz w bibliotekach, oknówki Pawła Pstrokońskiego, kuchnia Moniki Mrozowskiej i Holoubek Zofii Turowskiej [POSŁUCHAJ]

Jacek Antczak | Utworzono: 2021-05-01 10:28 | Zmodyfikowano: 2021-05-01 10:31

W ostatnim programie książkowym RWK gościli:

Alicja Leskiewicz – w cyklu „Bibliotekarz poleca", tym razem gościliśmy kierowniczkę filii nr 54 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. T. Różewicza przy ul. Jesiennej 22 we Wrocławiu i szefową Fundacji "Bajeczna Biblioteka". Porozmawialiśmy o nowych zasadach funkcjonowania wrocławskich bibliotek, „Roku Tadeusza Różewicza w MBP" i polecajkach literackich na majówkę.

Paweł Pstrokoński – Miłość, zdrada, walka o władzę, rozstania i powroty. A obok dramatów zwykłe sprawy – troska o dzieci, dom, o to, by było co do dzioba włożyć. To nie streszczenie tysięcznego odcinka telenoweli, tylko opis ptasiego życia."Wszystkie okna dla oknówek (wydawnictwo Czarne), to wciągająca opowieść o codziennych zmaganiach ptaków żyjących w miastach, a naszym gościem był jej autor, ornitolog i popularyzator wiedzy o przyrodzie, który publikuje zarówno w „Tygodniku Powszechnym", jak i w „Zieleni Miejskiej".

Monika Mrozowska – aktorka, propagatorka zdrowego, ekologicznego odżywiana. Z pasją angażująca się w akcje prozdrowotne, przede wszystkim związane z edukacją żywieniową. Niezapomniana Majka z „Rodziny zastępczej" jest autorka i współautorka książek kulinarnych, m.in. „Zupy moc", „Słodkie i zdrowe, czyli desery, które możesz jeść codziennie", „Ekologiczna, ekonomiczna kuchnia", „Uczta dla dwojga", „Uczta dla maluszka" o ostatnia „Zdrowa kuchnia rodzinna" (Wydawnictwo Zwierciadło).

Zofia Turowska – dziennikarka i biografistyka, autorka m.in. bestsellerowej „Agnieszki. Pejzaże z Agnieszką Osiecką", sagi rodziny Onyszkiewiczów „Gniazdo"; współautorka kultowego reportażu –o wydarzeniach w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku „Kto tu wpuścił dziennikarzy", faktograficznej powieśc: o łódzkiej Szkole Filmowej „Filmówka", biografii Beaty Tyszkiewicz „Nie wszystko na sprzeda". Janusza Majewskiego „Majewski. Film - kobieta jego życia" i wydanej ostatnio „Gustaw. Opowieść o Holoubku" (wydawnictwo Marginesy).

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.