Z Lublina bez punktów

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-05-08 07:13

Wynik spotkania otworzyła Aleksandra Rosiak. Już w pierwszej minucie na ławkę kar odesłana została Zuzanna Ważna. Kobierzyczanki miały trudności z pokonaniem Weroniki Gawlik i przez pierwsze osiem minut udawał się to jedynie Natalii Janas. Skrzydłowa KPR-u wpisała się na listę strzelczyń trzykrotnie (3-3 w 8’).

Gospodynie grały bardzo dobrze w obronie, często łapiąc przeciwniczki na faule ofensywne. To w połączeniu ze skutecznymi interwencjami Gawlik, pozwoliło im na wyjście na trzybramkowe prowadzenie (8-5 w 15’). O czas poprosiła Edyta Majdzińska. Niewiele to jednak dało, bowiem jej podopieczne wciąż popełniały proste błędy. Problem z celnymi podaniami miała m.in. Kinga Jakubowska.

MKS na pięć minut przed końcem pierwszej połowy prowadził już sześcioma bramkami. Dystans przed zejściem do szatni zmniejszyły Karolina Wicik i Mariola Wiertelak. Po trzydziestu minutach na tablicy wyników widniał wynik 13-9.

Po zmianie stron lepiej zaczęły lublinianki. Zawodniczki Moniki Marzec systematycznie budowały swoją przewagę, a kiedy piłkę w siatce z rzutu karnego umieściła Magdalena Balsam, było już 16-10 (36’). Lublinianki grały spokojnie, cały czas prowadząc, a na wyróżnienie po ich stronie zasługiwały w tym okresie gry Aleksandra Rosiak oraz Adrijana Tatar (20-13 w 43’).

Kobierki złapały wiatr w żagle w ostatnim kwadransie zawodów. Kilka ważnych piłek odbiła Beata Kowalczyk, a jej koleżanki z pola poprawiły skuteczność rzutów. Powoli odrabiały straty, a na minutę przed końcem bramkę kontaktową zdobyła Kinga Jakubowska. KPR miał szansę doprowadzić do remisu, ale błąd w ofensywie spowodował, że to ostatecznie zawodniczki MKS Perły Lublin zapisały na swoje konto punkty po zwycięstwie 27-26.

Najlepszymi zawodniczkami meczu zostały Kinga Achruk z MKS-u oraz Natalia Janas z Kobierek. Nagrody ufundował oficjalny partner PGNiG Superligi kobiet, marka Lirene.

KPR zajmuje obecnie trzecią pozycję w tabeli, tracąc do drużyny z Lublina dwa oczka. W środę kobierzyczanki podejmą we własnej hali MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalska. Perła zmierzy się ze Startem Elbląg.

MKS Perła Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 27 – 26 (13-9)

MKS: Gawlik, Razum – Rosiak 6, Achruk 5, Balsam 5, Tatar 4, Nocuń 2, Gadzina 2, Gęga 1, Anastacio 1, Nosek 1, Malović, Więckowska, Olek, Szarawaga. Kary: 14 min. Trener: Monika Marzec
Kary: 14 min. (Gęga 2x, Nosek, Tatar, Olek, Więckowska 2x)
Karne: 2/3

KPR: Kowalczyk, Zima – Janas 9, Jakubowska 6, Wiertelak 3, Wicik 3, Buklarewicz 2, Despodovska 1, Ważna 1, Tomczyk, Kucharska, Michalak.
kary: 2 min. (Ważna)