Kolejny talent z jastrzębskiej akademii w Cuprum Lubin

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2021-06-16 08:33
A|A|A

fot. ks.cuprum.pl

Nadchodzący sezon będzie dla Michała Gierżota drugim w najwyższej klasie rozgrywkowej. Poprzedni spędził w ekipie Jastrzębskiego Węgla, z którym wywalczył złoty medal mistrzostw Polski. W pełnym wymiarze czasowym zagrał w meczu ze Ślepskiem Suwałki, zdobywając największą liczbę punktów w spotkaniu (ex aequo z Yacine Louatim). Został wtedy wyróżniony nagrodą dla najlepszego zawodnika.

Gierżot w jastrzębskiej Akademii Talentów spędził sześć lat, następnie na rok przeniósł się do pierwszoligowego SMS-u PZPS Spała, by wrócić na Górny Śląsk i wywalczyć medal. Teraz przed nim kolejna przygoda na Śląsku, lecz tym razem na Dolnym. Wierzymy, że swoją młodzieńczą ambicję przeniesie do Lubina.

Przyjmujący ma białorusko-rosyjskie korzenie i podwójne obywatelstwo: polskie i białoruskie. Talent do siatkówki Michał odziedziczył po mamie. To właśnie ona namówiła syna, by spróbował sił w tej dyscyplinie. Jak widać po wynikach, była to bardzo dobra decyzja. 19-latek jest też złotym medalistą tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w Krakowie.

Michał Gierżot jest już czwartym przyjmującym w drużynie Pawła Ruska. W nadchodzącym sezonie o miejsce w składzie powalczy z Wojciechem Ferensem, Kamilem Maruszczykiem oraz Marcinem Walińskim. Rywalizacja na tej pozycji z pewnością będzie zacięta.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama