Sztuki wizualne w RWK 28/2021 [POSŁUCHAJ I OBEJRZYJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2021-07-13 22:46 | Zmodyfikowano: 2021-07-14 19:03


Od 23 lipca do 22 sierpnia w Studio BWA Wrocław trwać będzie "Z (don’t panic, kiss me)" czyli Scena Artystyczna 21. MFF Nowe Horyzonty. Wystawa, jak zwykle, jest przedłużeniem kinematograficznych poszukiwań prowadzonych na festiwalu. W tym roku jej tematem przewodnim są zęby. W temat wprowadzili nas kuratorzy Ewa Szabłowska i Stach Szabłowski.


 


Do 22 sierpnia w tymczasowych przestrzeniach Krupa Gallery przy Placu Jana Pawła II trwa pierwsza wystawa w ramach tegorocznej Sceny Letniej: "Gdyby życzenia były jak ryby, wszyscy stawialiby sieci". O ekspozycji, której tytuł będący cytatem z "Diuny" Franka Herberta, przywołuje mądrość ludową przestrzegającą przed wiarą w cudowne metody, opowiedzieli artyści Alicja Pakosz, Paweł Olszewski i Veronika Hapchenko oraz kurator Antoni Burzyński.


 


Do 13 sierpnia w galerii Miejsce Przy Miejscu 14 oglądać możemy wystawę "Pamiętnik znaleziony w wannie" czyli fotograficzną opowieść Jagody Malanin o macierzyństwie i zagrożonej ciąży. O zdjęciach., które są sposobem na odreagowanie realnych i wyobrażonych lęków i bólu mówili autorka i kurator Łukasz Rusznica.


 


Od początku lipca w Galerii nr 22 czyli w niewielkiej przestrzeni niegdysiejszej budki telefonicznej przy placu Solnym widać zdjęcie autorstwa Rolanda Okonia. Naszymi gośćmi byli autor fotografii i kuratorka witryny Katarzyna Śmigielska.


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.