Sztuka w RWK #19/2024: Legnicki Festiwal SREBRO, Krupa Gallery, Bulvary

Maciek Przestalski | Utworzono: 2024-05-08 12:39 | Zmodyfikowano: 2024-05-08 19:19
Sztuka w RWK #19/2024: Legnicki Festiwal SREBRO, Krupa Gallery, Bulvary - Fot. RWK
Fot. RWK


10 maja zacznie się Legnicki Festiwalu SREBRO – wyjątkowy w skali Europy przegląd współczesnej biżuterii, którego początki sięgają lat siedemdziesiątych minionego wieku. O wydarzeniach weekendu otwarcia, 32. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej EMPATIA i sympozjum "Granice Sztuki Globalnej" mówiła szefowa Galerii Sztuki w Legnicy Justyna Teodorczyk.


 


Od 10 maja do 23 czerwca w KRUPA GALLERY będzie prezentowana pierwsza odsłona cyklu SHOWROOM, który ma na celu prezentację aktualnych i najnowszych zjawisk i postaw artystycznych wśród osób artystycznych współpracujących z galerią. Temat przybliżyły Natalia Barczyńska, Katarzyna Młyńczak-Sachs i jedna z artystek Zuzanna Janosz.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


18 maja BULVARY zapraszają na dwie wystawy. “K T H Ł” organizowaną przez wrocławską Galerię i Pracownię ArtBrut oraz “POSTRZEŻENIE / FORMY ZINTEGROWANE” studentów Szkoły Doktorskiej Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Opowiedzieli o wszystkim Katarzyna Gołecka, Marta Siemińska, Jacek Zachodny i Krzysztof Tarnowski.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.