Śnieg nie odpuści

Radio Wrocław | Utworzono: 2010-12-03 08:06 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Informacje dotyczące najnowszych prognoz przekazała Radiu Wrocław Maria Waliniowska z IMGW.

Posłuchaj prognozy:

Zobacz też najświeższe wiadomości z zaśnieżonego regionu:

13.30

Na pl. Dominikańskim i ul. Kołłątaja we Wrocławiu stanęły tramwaje. W kierunku pl. Grunwaldzkiego nic nie kursuje.

13.00

Wstrzymane zostały przeprawy promowe przez Odrę w Ciechanowie i Chobieni. Promy i łodzie nie kursują ze względu spływającą krę i wysoki stan wody.

12.30

W Karkonoszach został wprowadzony drugi stopień zagrożenia lawinowego. Oznacza to umiarkowane zagrożenie Dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego, Andrzej Raj, uspokaja, że wędrówki po zimowych szlakach są pod względem lawinowym zupełnie bezpieczne: - Wyznaczyliśmy bezpieczne obejścia. Apelujemy, żeby nie schodzić ze szlaków - mówi.

Dyrektor Parku na zimę zamyka między innymi Drogę Jubileuszową, czyli szlak niebieski od Śląskiego Domu na Śnieżkę, szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki na Śnieżkę, szlak żółty przez Biały Jar, odcinek szlaku niebieskiego od Koziego Mostka do Samotni, czy szlak żółty od Schroniska pod Łabskim Szczytem nad Śnieżne Kotły.

12.00

Trzynaście pociągów przewozów regionalnych nie wyjdzie dziś na trasy - wszystko przez trudne warunki związane z zimą na Dolnym Śląsku. Chodzi o skałdy m.in. do Międzylesia, Jelcza - Laskowic, Obornik Śląskich i Oleśnicy. Opóźnienia mogą mieć też autobusy PKS.

Zima komplikuje też ruch na wrocławskich Strachowicach. Odwołany jest rejs do Frankfurtu, opóźniony do Londynu.

9.00

Chwilowo zablokowana została droga wojewódzka nr 364 w Jerzmanicach Zdrój. Tir stanął w poprzek drogi. Udało się ją odblokować dopiero przed godz. 13.00.

Pozostałe trasy wojewódzkie są przejezdne ale kierowcy muszą uważać bo są śliskie i zaśnieżone! O szczególną ostrożność drogowcy apelują do kierowców podróżujących drogą wojewódzką nr 341 (Pęgów-Brzeg Dolny do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 338 za Prawikowem) ponieważ tam lokalnie może być bardzo ślisko. Rano na drogach wojewódzkich pracowało 26 pługopiaskarek, 8 pługosolarek i 3 pługi - informuje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

We Wrocławiu najgorzej było na Psim Polu i na Fabrycznej. Urzednicy sprawdzają. jak drogowcy radzą sobie z odśnieżaniem miasta.

8.00

Kierowcy narzekają a Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta zapowiada kary finansowe dla firm. Zapewnia jednak, że na ulicach pracują wszystkie siły:Słuchacze Radia Wrocław dziś od rana mają uwagi do drogowców:Zdecydowanie lepiej jest na ulicach: Klecińskiej i Hallera.

Zobacz też:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama