Demonstracja siły piłkarek ręcznych Zagłębia

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-10-15 19:48

Lubinianki na prezentacje wyszły w różowych koszulkach ze wstążką. Celem Europejskiego Dnia Walki z Rakiem, ustanowionego na 15 października jest budowanie świadomości istnienia nowotworów, przełamywanie tabu, nauka samobadania, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która może uratować życie. W tym dniu wpieramy osoby chore i ich rodziny. Znakiem solidarności z nimi jest założenie różowej wstążki, która pojawiła się na koszulkach treningowych zawodniczek oraz na parkiecie hali RCS.

Sam mecz Zagłębie zaczęło od mocnego uderzenia. W cztery minuty lubinianki zdobyły cztery bramki i pokazały, że Młyny Stoisław w Lubinie będą miały bardzo ciężką przeprawę. Na nieporadność swoich zawodniczek od razu zareagował szkoleniowiec przyjezdnych, jednak ekipa z Koszalina nie potrafiła znaleźć sposobu na świetnie dysponowane Miedziowe. W bramce od początku szalała Monika Maliczkiewicz, a kolejne akcje ofensywne kończyły się trafieniami miejscowych, dzięki czemu w dziesiątej minucie Zagłębie prowadziło wyraźnie 7:2. Kolejne minuty? To jeszcze większa przewaga podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, która przed przerwą zbliżała się do dziesięciu bramek przewagi. Po dwóch kwadransach Zagłębie prowadziło wysoko 18:9, z czego 13 bramek zdobyło trio: Zawistowska-Górna-Drabik. Po stronie koszalinianek prym wiodła Paula Mazurek, która do przerwy zgromadziła cztery bramki.

Nie minęło dziesięć minut drugiej połowy, a Zagłębie wygrywało już dziesięcioma bramkami – 24:14. Obrona Miedziowych była niczym mur, a w bramce wciąż rewelacyjnie spisywała Monika Maliczkiewicz. Mistrzynie Polski z minuty na minutę pozbawiały rywalki chęci do gry, będąc drużyną zdecydowanie lepszą w każdym elemencie. Koncert Zagłębia trwał w najlepsze i gospodynie zanotowały bardzo pewne zwycięstwo, co jest dobrym prognostykiem przed wtorkowym szlagierem z KPR-em Kobierzyce.

MVP meczu: Karolina Kochaniak-Sala (Zagłębie)
MVP Młyny Stoisław: Paula Mazurek

MKS Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 37:22 (18:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Jakubowska 7, Grzyb 4, Hartman, Górna 7, Miłek, Drabik 4, Galińska 2, Zawistowska 6, Kochaniak-Sala 6, Matieli, Noga, Milojević 1.

Młyny Stoisław: Filończuk – Urbaniak, Mazurek 6, Mączka, Lipok 4, Zaleśny, Harić 5, Żukowska 4, Rycharska 2, Nowicka, Borysławska, Ivanytsia, Somionka 1.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.