Andżelika Borys Honorową Obywatelką Dolnego Śląska

Elżbieta Osowicz, MG | Utworzono: 2021-10-16 11:57 | Zmodyfikowano: 2021-10-16 12:00
A|A|A

fot.Biuro Prasowe UMWD

Szefowa Związku Polaków na Białorusi od marca przebywa w więzieniu. Wszczęto wobec niej i innych działaczy sprawę karną o rzekome „podżeganie do nienawiści”. Zostali oni uznani przez białoruskich obrońców praw człowieka za więźniów politycznych. Wicemarszałek województwa Marcin Krzyżanowski mówi, że wyróżnienie przyznane Andżelice Borys to symboliczny gest.

„CIVI HONORARIO” jest wyrazem najwyższego uznania dla działaczki mniejszości polskiej. Jak mówi przewodniczący Sejmiku Andrzej Jaroch dodatkowo samorząd zdecydował o wsparciu finansowym i przyznaniu Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej Silesia Związkowi Polaków na Białorusi.

 Wiceprezes związku Marek Zaniewski podkreśla, że na Białorusi mieszka około 400 tysięcy naszych rodaków, którzy nie zapominają o ojczyźnie.

Marszałek Cezary Przybylski podkreśla, że święto województwa dolnośląskiego to także okazja do podsumowania rozwoju regionu.

Nagroda marszałka województwa dolnośląskiego „Za szczególne osiągnięcia dla regionu” trafiła w tym roku do profesora Marcina Drąga z Politechniki Wrocławskiej.

Z okazji święta województwa dolnośląskiego wręczono także  złote odznaki honorowe "Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego". Wśród wyróżnionych są między innymi Grażyna Orłowska-Sondej, Julian Gozdowski, Stowarzyszenie Bieg Piastów, czy Dolnośląska Izba Lekarska. Prezes izby Paweł Wróblewski mówi o współpracy DIL-u z samorządem podczas pandemii.

Wśród wyróżnionych są także sportowcy Maja Włoszczowska i Piotr Małachowski.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama