Kolejna kontrola wrocławskich autobusów i kolejne problemy

, GN | Utworzono: 2021-10-20 11:50 | Zmodyfikowano: 2021-10-20 11:51
A|A|A

dolnyslask.witd.gov.pl

Kontrolowane były pojazdy firmy Michalczewski, która jest podwykonawcą wrocławskiego MPK. Inspektorzy zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych. Wycieki płynów eksploatacyjnych, ubytek powietrza czy usterka sterowania silnikiem - to mankamenty jakie wykryli podczas kontroli inspektorzy. To nie pierwsza taka sytuacja. Już tydzień temu inspekcja podczas kontroli pojazdów firmy Michalczewski stwierdziła usterki w blisko połowie skontrolowanych autobusów.

Prezes MPK Krzysztof Balawejder wezwał w trybie pilnym właścicieli firmy do złożenia wyjaśnień oraz przedstawienia planów, które zapewnią poprawę tej sytuacji.

Czytaj też: Strach się bać? Blisko połowa skontrolowanych autobusów jest niesprawna

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Pasażer
2021-10-21 06:36:00
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
Chcemy wspólnego biletu na kolej we Wrocławiu przynajmniej zaoszczędzimy czas i będziemy podróżować bezpiecznie. Sutryk weź się do roboty i uzgodnij to z kolejarzami.
~Strach jezdzic
2021-10-20 23:45:56
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 4
Kiedy grubasek zarzadzajacy tym bajzlem poda sie do dymisji razem z Sutrykiem?
~motorowy
2021-10-20 19:13:44
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 5
Kolejna kontrola autobusów, które wożą wrocławskich pasażerów. Przez wykryte usterki inspektorzy transportu drogowego odebrali 9 dowodów rejestracyjnych. Taki stan rzeczy to skutek niedbania MPK o pasażerów. Kiedy MPK sprawdzało autobusy podwykonawcy? Alebajzel dał ciała i zaniedbał nadzór na Michalczewskim. $utryk, twój pupil znowu dał plamę!
~mieszkaniec z karkonoszy
2021-10-20 17:33:41
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 1
Sprawdzić natychmiast stan autobusów PKS Jelenia Góra !!! To jest dopiero złom. Odpadające elementy i cieknący olej to tam standard.
~Marek
2021-10-20 16:52:50
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
Tramwaje się wykolejają autobusy niesprawne pociągiem w ramach jednego biletu się nie da to chyba Prezydent z panem B mają plan wybicia mieszkańców Wrocławia? W ten sposób nie będzie trzeba płacić za komunikację w mieście i nie będzie korków.
~beri
2021-10-20 14:59:32
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 3
Kierowcy wyjeżdżają na linie, mimo że widzą na desce rozdzielczej kontrolkę informującą, że np. z układem hamulcowym dzieje się coś złego. Najczęściej tłumaczą inspektorom, że wyjechali, “bo przełożeni kazali”. A jak będzie wypadek?? Gdzie jest karta wyjazdu podpisana przez dyspozytora? Kierowca wsiada i jedzie?????
~turysta
2021-10-20 12:16:58
z adresu IP: (212.180.xxx.xxx)
Ocena: 4
krokodylki mogłyby sprawdzić pojazdy innych przewoźników np PKS Wołów, strach nimi jechać