Miedziowi znowu zwycięscy u siebie

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2021-11-07 07:36

Przez niemal całego pierwszego seta ekipy walczyły punkt za punkt. Przy stanie 20:20 w pole serwisowe wszedł Remigiusz Kapica i posłał serię potężnych zagrywek (w tym 2 asy), wyprowadzając miedziową drużynę na prowadzenie 23:20. Katowiczanie jednak zachowali zimną krew do końca i triumfowali po grze na przewagi 27:25.

Po porażce w pierwszym secie gospodarze przejęli kontrolę nad grą i kolejne trzy sety kontrolowali od początku do końca. W drugiej partii dobrą grą asekuracyjną mogły poszczycić się obie drużyny. Świetnie wyglądał też element bloku i wybloku, przez co poziom był wyrównany. Wynik cały czas oscylował w granicach remisu (8:8). Na pierwsze prowadzenie, większe niż 1 punkt lubinianie wyszli przy stanie 13:11 za sprawą sprytnego ataku Marcina Walińskiego. Przewagę zwiększali dzięki dobrej postawie w ataku (18:13). Na skrzydle punktował Wojciech Ferens, a na środku Florian Krage. W bardzo ważnym momencie Kapica zaserwował kolejnego już asa (łącznie posłał ich 4) i zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki (23:19). Tym razem Miedziowi już go nie wypuścili!

Wygrana dodała im skrzydeł i od początku trzeciego seta Cuprum budowało przewagę. Wszystko zaczynało się od dobrej zagrywki, a kończyło na skutecznym ataku. Pochwalić trzeba grę asekuracyjną w ekipie Cuprum Lubin, bo dzięki niej zawodnicy wykorzystywali kontrataki i dokładali do swojego konta kolejne cenne punkty (22:16). Partię ostatecznie zakończył Dawid Gunia szybkim atakiem ze środka między blokującymi. W ostatnim secie gospodarze poszli za ciosem i z każdą chwilą powiększali przewagę. Goście z Katowic nie mieli argumentów i ostatecznie ulegli 1:3.

MVP: Wojciech Ferens

Cuprum Lubin – GKS Katowice 3:1 (25:27, 25:20, 25:19, 25:19)

Cuprum: Waliński (15), Gunia (9), Ferens (21), Sekita, Kapica (17), Krage (13), Szymura (L), Sas (L) oraz Maruszczyk, Stępień, Kaźmierczak.

GKS: Szymański (14), Jarosz (24), Kania (4), Ma'a (5), Hain, Quiroga (5), Mariański (L) oraz Drzazga (3), Kogut (3), Nowosielski, Domagała (1), Lewandowski (3), Ogórek (L).