Parkiet w Polkowicach wciąż niezdobyty w tym sezonie Energa Basket Ligi

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2021-11-28 21:05 | Zmodyfikowano: 2021-11-28 21:05

Spotkanie w Polkowicach pozbawione było większej dramaturgii. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej kwarcie, wygranej przez "Pomarańczowe" aż 31:8. Wicemistrzynie Polski, grające wciąż bez kontuzjowanej reprezentantki Polski Klaudii Gertchen, kontrolowały absolutnie przebieg wydarzeń na parkiecie. Podopieczne Karola Kowalewskiego w kolejnych odsłonach nie podkręcały już tak tempa gry i głównie dlatego nie doszło do większego pogromu drużyny z Torunia.

Przewaga polkowiczanek praktycznie cały czas przekraczała 20 punktów. Tylko na moment, w połowie trzeciej kwarty, przyjezdne zdołały zmniejszyć dystans do 18 "oczek".

Najlepszą zawodniczką meczu była zawodniczka BC Artemis Spanou, która w 24 minuty skompletowała 21 punktów  i 8 zbiórek.

BC Polkowice – Energa Toruń 88:69 (31:8, 19:19, 21:19, 17:23)

BC Polkowice: Artemis Spanou 21, Feyonda Fitzgerald 12, Aleksandra Zięmborska 10, Weronika Telenga 9, Sasa Cado 9, Stephanie Mavunga 8, Weronika Gajda 8, Alicja Grabska 7, Bożena Puter 4, Julia Jeziorna 0;

Energa Toruń: Evelyn Adebayo 18, Quinntavia Bennett 16, Oumoul Sarr 15, Karolina Podkańska 11, Aleksandra Pszczelarska 7, Marta Nowicka 2, Marta Wieczyńska 0, Martyna Cieminska 0, Tyler Scaife 0.