Koszykarki z Polkowic drugi rok z rzędu powalczą o złoto!

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2022-04-02 21:45
A|A|A

Trzecie - i jak się potem okazało, ostatnie - starcie drużyn z Gorzowa Wielkopolskiego i Polkowic nie było pięknym widowiskiem. Defensywa wyraźnie górowała nad popisami w ataku, oba zespoły popełniły w sumie aż 42 straty, stąd bardzo niskie wynik końcowy. 

Gospodynie zagrały osłabione brakiem liderki – Borislavy Hristovej, jednak po 10 minutach utrzymywały skromne, 1-punktowe prowadzenie. Przełomowa dla losów meczu okazała się kwarta numer 2. Polkowiczanki zdobyły w niej wprawdzie tylko 12 punktów, ale i tak okazało się to dorobkiem trzy razy lepszym od rywalek, które przez 10 minut  zdołały zgromadzić zaledwie 3 "oczka". 

„Pomarańczowe”, które również grały wielkiego meczu, oscylującą wokół 10 punktów przewagę utrzymały do końcowej syreny i po raz ósmy w historii powalczą o złoty medal rozgrywek. 

O czwarty tytuł mistrza Polski zespół z Polkowic powalczy z Pszczółką Lublin, która także w trzech spotkaniach rozstrzygnęła rywalizację z broniącą tytułu Arką Gdynia.

Enea Gorzów Wlkp. - BC Polkowice 44:54 (14:13, 3:12, 17:18, 10:11)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 3-0 dla BC Polkowice

Enea Gorzów Wlkp.: Courtney Hurt 13, Stephanie Jones 12, Anna Makurat 8, Karolina Matkowska 4, Dominika Owczarzak 4, Wiktoria Keller 2, Katarzyna Dźwigalska 1;

BC Polkowice: Erica Wheeler 11, Artemis Spanou 11, Sasa Cado 10, Weronika Gajda 6, Aleksandra Zięmborska 4, Alicja Grabska 4, Stephanie Mavunga 4, Weronika Telenga 4, Klaudia Gertchen 0.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama