Wrocław: Więcej pieniędzy do wydania w ramach WBO

Justyna Kościelna, KM | Utworzono: 2022-01-04 18:00 | Zmodyfikowano: 2022-01-04 18:01
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław

Więcej do wydania w 10., jubileuszowej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego:

- Zwiększamy nie tylko ogólną kwotę, ale też limity na poszczególne projekty - mówi Radiu Wrocław Sebastian Wolszczak z Wydziału Spraw Społecznych wrocławskiego magistratu:

Każdy ze zgłaszanych projektów musi od tego roku uwzględniać potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Harmonogram WBO pozostaje bez zmian - czas na zgłaszanie pomysłów jest do połowy lutego, zwycięskie projekty poznamy w październiku. Do tej pory, po 9 edycjach WBO, zgłoszonych do realizacji zostało niemal 440 projektów - placów zabaw, zieleńców, dróg rowerowych czy miejsc rekreacji.

- Dwa pierwsze programy, WBO i Fundusz Osiedlowy, są do siebie podobne, ale różni je sposób wyboru projektów i ich skala - wyjaśnia Bartłomiej Świerczewski z wrocławskiego magistratu:

Wrocławianie mogą się też starać o fundusze z Mikrograntów - na ten cel miasto przeznaczy 1 mln zł. - Będą trzy nabory w roku, a realizację projektu liderzy mogą zdobyć od tysiąca do 5 tys zł - mówi koordynator Kazimierz Szepiela:

Zwycięskie projekty WBO wybierają w głosowaniu wrocławianie, pomysły finansowane z Funduszu Osiedlowego zatwierdzają rady osiedli, które będą miały do podziału 40 mln zł. W poprzednim roku najmniejsze osiedla dostały około 350 tys. zł, a największe - 1,5 mln zł.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama